niedziela, 19 maja

Według tajwańskiej publikacji branżowej DigiTimes, popyt na iPhone’a 12 Pro jest tak duży wśród konsumentów, że czas dostaw komponentów od producentów musiał zostać wydłużony.

W wyniku zwiększonego popytu na iPhone’a 12 Pro, szczególnie w USA, Apple ma prawdopodobnie zwiększyć zamówienia na chipy VCSEL do skanerów LiDAR, które są obecne w modelu.

Apple składa więcej zamówień na chipy VCSEL, ponieważ czas realizacji zamówień w przedsprzedaży iPhone’a 12 Pro wydłużył się do 2-3 tygodni w porównaniu do 2-3 dni w przypadku iPhone’a 12, podały źródła.

Wydaje się, że popularność modelu Pro zaskoczyła Apple, ponieważ firma podobno przygotowała więcej zapasów dla bardziej przystępnego cenowo iPhone’a 12, zakładając, że popyt na podstawowy model 6,1-calowy będzie wyższy.

Na podstawie sprzedaży ‌iPhone’a 12 Pro‌ niektórzy producenci łańcucha dostaw są teraz pewni, że wzrost popytu na chipy VCSEL oraz czujniki Face ID 3D utrzyma się jeszcze przez chwilę po rozpoczęciu przez Apple sprzedaży 6,7-calowego iPhone’a 12 Pro Max w piątek, 13 listopada.

Tajwańska firma GaAs Win Semiconductor, która podobno zajmuje się produkcją chipów VCSEL dla iPhone’a 12 Pro twierdzi, że jej perspektywy biznesowe na czwarty kwartał 2020 roku są znacznie lepsze niż w poprzednim kwartale, dzięki dużemu popytowi.

IPhone 12 i iPhone 12 Pro były dostępne w przedsprzedaży od piątku, 16 października, a premiera nastąpiła w piątek 23 października. Cena iPhone’a 12 zaczyna się od 4199 złotych za model 64 GB pamięci. Tymczasem cena modelu Pro zaczyna się od 5199 złotych za model 128 GB pamięci.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx