środa, 17 lipca

Konto Apple na Twitterze zostało zhakowane przez wyłudzaczy bitcoinów, którzy zhakowali również  konta Twitterowe Elona Muska – CEO Tesli, Jeffa Bezosa – CEO Amazona, Billa Gatesa – CEO Microsoftu, byłego prezydenta Barracaka Obamy i wiele więcej.

Fałszywy tweet umieszczony przez oszustów zachęcał do przelewania bitcoinów na podane konta w zamian za podwojenie ich przez daną firmę. Twitter usuwa fałszywe tweety, ale oszuści, którzy złamali konta, wielokrotnie je publikują. W tym momencie tweet opublikowany na focjalnym koncie Apple na Twitterze został usunięty. Biorąc pod uwagę liczbę znanych kont jakie zostały zaatakowane włamanie mogło wynikać z luki w zabezpieczeniach Twittera.

Apple nie używa oficjalnego konta Apple Twitter na tej platformie, rezerwując je do wysyłania przypomnień przed wydarzeniami i reklamami. Tym samym pojawienie się tak tweetu o takiej tresci od razu mogło wydać się podejrzane.

Twitter poinformował, że analizuje naruszenie bezpieczeństwa i zapewni aktualizację po wdrożeniu poprawki.

Według serwisu blockchain.com w ciągu godziny wpłacono na konto hackerów równowartość ponad 100 tys. dolarów od ponad 300 użytkowników.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx