środa, 24 lipca

iTunes 11.1.6

Firma Apple wypuściła dziś wśród swoich pracowników nową wersję systemu 10.9.3 donosi serwis 9to5Mac, ale co ważniejsze, firma uruchomiła również nowy iTunes 11.1.6 beta, który zawiera ważną funkcję synchronizacji, której brakuje od czasu pojawienia się systemu Mavericks.

Według oficjalnej informacji o wersji iTunes 11.1.6 „przywraca on możliwość synchronizacji kontaktów i kalendarza z telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch z komputerem Mac z systemem OS X 10.9.3.”

Kiedy we wrześniu ubiegłego roku Apple wprowadził iOS 7 i OS X Mavericks, okazało się że usunął on lokalną synchronizację na rzecz synchronizacji w chmurze, dzięki czemu użytkownicy mogli synchronizować kalendarze, kontakty, zakładki i notatki tylko poprzez iCloud. Wielu użytkowników było niezadowolonych z usunięcia tej funkcji i braku możliwości synchronizacji informacji z ich urządzeń iOS wykorzystując swoje komputery Mac.

Społeczność Wsparcie Apple posiada wątek o długości 215 stron na ten temat, a wiele innych forów także zasypywanych jest skargami w tej kwestii. Wydaje się zatem, że następna wersja Mavericks i iTunes 11.1.6 przywróci tą funkcję ponownie dzięki czemu użytkownicy będą mogli znów synchronizować swoje dane lokalnie.

Na tym momencie iTunes 11.1.6 i najnowsza wersja OS X 10.9.3 jest dostępna tylko dla pracowników firmy Apple, ale wersja beta dla deweloperów powinna się pojawić w najbliższej przyszłości.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx