wtorek, 27 lutego

Flappy-Bird

Twórca Flappy Bird, Dong Nguyen ma plany przywrócić swój słynną grę do App Store, wynika z kilku interakcji dewelopera ze swoimi fanami. W ostatnim tweecie odkrytym przez Gawker, fan zapytał Nguyena czy przywróci Flappy Bird do App Store, a on odpowiedział: „Tak. Ale nie szybko.”

Kolejny fun, który natknął się na Nguyena na Game Developers Conference aktualnie odbywającym się w San Francisco, także otrzymał potwierdzenie, że Nguyen ponownie wypuści Flappy Bird.

Nguyen pierwszy zasugerował, że może przywrócić Flappy Bird podczas wywiadu z Rolling Stone na początku tego miesiąca, w którym powiedział, że „biorze pod uwagę” ten ruch. W tym samym wywiadzie Nguyen ujawnił, że wycofał aplikację z App Store w lutym, zarówno ze względu na ogromną popularność ale i dlatego, że była zbyt wciągająca.

Na fali popularności, Flappy Bird zarabiał ponad 50 000 dolarów dziennie, a nawet po usunięciu go z App Store gra nadal zarabiała pieniądze. Po jej braku pojawiło się w App Store setki klonów aplikacji Flappy Bird, gdyż każdy próbował osiągnąć dochody jakie Nguyen był w stanie wyciągnąć.

Nie jest jasne, kiedy Flappy Bird trafi ponownie do App Store, jednak Nguyen zapowiedział, że ponownie wypuszczona aplikacja będzie posiadała ostrzeżenie: „Proszę zrobić sobie przerwę”.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx