wtorek, 29 listopada

ipad_mini_ipad_4

Analityk Topeka Capital Markets, Brian White, udostępnił nowy raport podkreślający niektóre z jego obserwacji z ostatnich targów CES w Las Vegas, zauważając, że wiele przesłanek na wystawie sugerują, że Apple zamierza wypuścić następną generację iPada i iPada mini już w marcu.

Nasze spostrzeżenia z CES wskazują, że Apple wyda iPada 5 i drugą generację iPada mini w marcu tego roku. IPad 5 ma być lżejszy i cieńszy niż iPad 4, który został wydany w październiku, natomiast iPad mini powinien być podobny do pierwszej generacji iPada mini, która zadebiutowała w październiku.

Komentarze White’a zgodne są z poprzednim raportem japońskiego bloga Macotakara, która twierdził, że cieńszy i lżejszy iPad piątej generacji pojawi się w marcu. Analityk RBC, Doug Freedman, również twierdził, że Apple może przyspieszyć swoje plany dotyczące drugiej generacji iPada mini.

Apple historycznie utrzymywał cykl aktualizacji do około roku dla swoich urządzeń iOS, ale firma zaskoczyła wielu obserwatorów poprzez wprowadzenie czwartej generacji iPada w październiku, zaledwie siedem miesięcy po debiucie modelu trzeciej generacji. Nie jest jasne, czy krótszy okres to początek trendu Apple, czy może po prostu jednorazowe wydarzenie z powodu zmiany na nowe złącze Lightning.

Istnieje jednak coraz więcej pogłosek o krótszych cyklach aktualizacji, będących częścią nowej strategii Apple, które dąży do utrzymania konkurencyjności na szybko zmieniającym się rynku telefonii komórkowej.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx