sobota, 19 września

3d-render-iphone-5-4

Wall Street Journal donosi, że Apple zmniejszył zamówienia komponentów dla iPhone’a 5 na ten kwartał, w odpowiedzi na słabsze niż oczekiwano zapotrzebowanie.

Zamówienia na ekrany do iPhone’a 5 na kwartał styczeń-marzec, spadło o mniej więcej połowę tego, co firma już wcześniej planowała zamówić  – powiedziały dwie osoby znające temat (…) Firma również przycięła zamówienia na inne części niż ekrany, powiedziały inne osoby. Apple zgłosił dostawcom cięcia zamówień już w zeszłym miesiącu.

Istnieją doniesienia, że Apple zamierza uruchomić następną generację iPhone’a w połowie tego roku, jako część szerszych wysiłków na rzecz skrócenia cyklu aktualizacji produktów. Plotki wskazywały także, że Apple przymierza się do tańszej wersji iPhone’a, aby spowolnić tempo wzrostu Androida i jego czołowego producenta Samsunga.

Nie jest niczym niezwykłym dla popytu, a tym samym dla zamówień podzespołów, słabnące zapotrzebowanie po aktualizacji sprzętu, ale iPhone 5 jest na rynku zaledwie cztery miesiące, a cięcie produkcji w tej fazie cyklu urządzenia z pewnością wywoła problemy dla firmy, jej inwestorów i innych osób ściśle przyglądającym się wydajnością firmy Apple.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Behinder
Behinder
7 lat temu

Bo ludzie nie potrzebują czegokolwiek w tej ilości i tak często kupować

Marcin Gmiter
Marcin Gmiter
Reply to  Behinder
7 lat temu

co fakt to fakt..trudno zmieniać telefon co pół roku..

Damian Suwała
Damian Suwała
7 lat temu

Mam małą sugestię dot. działania serwisu: niech obrazek przy każdym artykule prowadzi do jego pełnej wersji.

LiLy
LiLy
7 lat temu

Czy warto kupić tego iphone 5? Chciałabym wiedzieć coś o nim więcej, coś o tej karcie micro nano sim???????

5
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x