Następca iPhone'a XR może posiadać jeszcze większą baterią
czwartek, 21 maja

Jedną z najlepszych funkcji telefonu iPhone XR jest jego żywotność baterii. Jego następca ponoć ma mieć jeszcze nieco większą baterię, gdy ukaże się jesienią tego tego.

Serwis informacyjny branży elektronicznej w Korei Południowej mówi, że Ameperx Technology Limited w Chinach rozpoczął niedawno masową produkcję baterii 3110 mAH dla drugiej generacji iPhone’a XR.

Obecna bateria iPhone’a XR ma pojemność 2942 mAH. Zgodnie z raportem TheElec, 5-procentowy wzrost pojemności spowoduje, że nowy telefon będzie posiadał największą baterią spośród iPhone’ów działających na jednej baterii.

TheElec zauważa, że iPhone X jest zasilany baterią w kształcie litery L, która jest de facto dwoma bateriami połączonymi ze sobą. Bateria iPhone’a XR ma kształt litery I.

„W przeciwieństwie do przeszłości, kiedy skupiano się na optymalizacji systemu operacyjnego aby wydłużyć czas pracy na akumulatorze, Apple ostatnio zaangażował się w zwiększenie ogólnej wydajności, tak jak zrobili to jego rywale Samsung i Huawei” mówi raport.

Firma Apple niedawno uruchomiła kampanię reklamową podkreślającą długotrwałą baterię iPhone’a XR, który był bestsellerem Apple’a w Stanach Zjednoczonych od czasu premiery zeszłej jesieni. IPhone XR oferuje kilka funkcji wprowadzonych na telefonie XS jednak jest od niego zdecydowanie tańszy.

Oczekuje się, że iPhone XR drugiej generacji będzie miał szybszy procesor, matrycę z dwoma tylnymi kamerami, ulepszony aparat do selfie i prawdopodobnie pojawi się w dwóch nowych kolorach – zielonym i lawendowym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
  • O nas

    Jesteśmy dla Was, by przybliżyć Wam nowinki ze świata Apple. Informujemy o nowościach, aktualizacjach i zmianach zachodzących w produktach, systemach i oprogramowaniach.

  • Archiwum

Copyright © 2020 AppleWorld