piątek, 21 stycznia

Zgodnie z postem na blogu udostępnionym przez firmę Microsoft, Apple wprowadził dziś nową aplikację iCloud dla systemu Windows przeznaczoną dla komputerów PC. Nowa aplikacja ma na celu umożliwienie użytkownikom Apple dostępu do treści iCloud na komputerach z systemem Windows 10.

Aplikacja iCloud dla systemu Windows obejmuje dysk iCloud, zdjęcia iCloud, pocztę, kontakty, kalendarz, przypomnienia, zakładki Safari i inne.

Co można zrobić za pomocą iCloud dla Windows:

  • Bezpieczne przechowywać zdjęcia i filmy w iCloud. Dzięki iCloud Photos wszelkie nowe zdjęcia i filmy, które robisz na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch, są automatycznie pobierane na komputer. Można także przesyłać nowe zdjęcia i filmy z komputera, aby mieć do nich dostęp również z innych urządzeń.
  • Używać udostępnionych albumów, aby udostępniać zdjęcia i filmy tylko wybranym osobom. Następnie można zaprosić znajomych, aby dodali własne zdjęcia, filmy i komentarze.
  • Uzyskać dokumenty na każdym urządzeniu, którego używasz z iCloud Drive. Wystarczy przeciągnąć dokumenty do folderu iCloud Drive na komputerze i uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie na dowolnym urządzeniu.
  • Aktualizować pocztę, kontakty, kalendarze i przypomnienia iCloud automatycznie na swoim iPhonie, iPadzie, iPodzie touch, Macu i komputerze.
  • Zachowywać zakładki Internet Explorer, Firefox lub Google Chrome w systemie Windows tak samo, jak zakładki Safari.
  • Zaktualizować swoje preferencje iCloud, zobaczyć, ile pamięci iCloud używasz, usuwać elementy, aby zwolnić miejsce na dysku, i zaktualizować plan zwiększony z wielkością pamięci w dowolnym momencie.

Według firmy Microsoft funkcja iCloud Drive w systemie Windows jest obsługiwana przez tę samą technologię Windows, co funkcja OneDrive Files On-Demand, która pozwala użytkownikom być bardziej produktywnym offline na urządzeniach mobilnych i szybko udostępniać pliki na iOS.

Apple ma na swojej stronie oficjalny dokument wsparcia pomagający rozpoczęcie pracy z iCloud dla Windows, który zasadniczo wymaga posiadania istniejącej konfiguracji iCloud na urządzeniu Apple.

Użytkownicy systemu Windows mogą pobrać iCloud dla systemu Windows ze sklepu Microsoft Store już dziś.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x