piątek, 12 kwietnia

Sędzia z Kalifornii odrzucił wczoraj wniosek Epic Games o wydanie wstępnego nakazu na zezwolenie na powrót gry Fortnite do App Store, co oznacza, że aplikacja pozostanie niedostępna na platformie Apple iOS przez cały czas trwania bitwy prawnej między tymi firmami.

Chociaż gra Fortnite na urządzenia z systemem iOS nie zostanie przywrócona do App Store, to Epic wygrał zgodę, która będzie wymagała od Apple dalszego zezwolenia firmie Epic na prowadzenie konta programisty Unreal Engine.

Decyzje podjęte przez sąd nie są zaskoczeniem i są echem wcześniejszego orzeczenia w którym sędzia dokonał tych samych ustaleń i pozwolił Apple na zablokowanie aplikacji Fortnite, ale uniemożliwił firmie z Cupertino zablokowanie silnika Unreal Engine.

Jeśli chodzi o Fortnite, we wcześniejszej analizie nic się nie zmieniło. Trybunał współczuje graczom Fortnite w związku z dalszą niedostępnością gry na platformie iOS. Dzieje się tak zwłaszcza w tych trudnych czasach, które są w erze pandemii COVID-19, w której gry i wirtualne światy są zarówno formą aktywności społecznej będąc formą bezpieczną. Istnieje jednak istotny interes publiczny wymagający od stron przestrzegania ich postanowień umownych lub rozwiązywania sporów biznesowych w normalnym trybie. Zatem czynnik interesu publicznego przemawia na korzyść Apple, a nie Fortnite.

Firma Epic twierdziła, że ​​powinna otrzymać nakaz sądowy, ponieważ nie powinna być zobowiązana do przestrzegania antykonkurencyjnej umowy z App Store, ale sąd wielokrotnie odrzucił ten argument, ponieważ Epic Games celowo naruszył umowę z Apple i spowodowało, że Fortnite został zablokowany.

Apple i Epic Games prawdopodobnie nie wrócą w tym roku do sądu, a spór prawny będzie kontynuowany od maja 2021 roku więc fani Fortnite będą przez pewien czas bez dostępu do gry na urządzeniach Apple. Apple w sierpniu zamknął konto dewelopera Fortnite.

W oświadczeniu przedstawionym Bloombergowi Apple powiedział, że jest „wdzięczny” sądowi za tę decyzję.

Nasi klienci polegają na tym, że App Store jest bezpiecznym i zaufanym miejscem, w którym wszyscy programiści przestrzegają tych samych reguł. Jesteśmy wdzięczni, że sąd uznał, że działania firmy Epic nie leżały w najlepszym interesie ich klientów i że wszelkie problemy, które mogli napotkać, były spowodowane przez nich samych, gdy naruszyli umowę. Od dwunastu lat App Store jest cudem gospodarczym, stwarzającym duże i małe możliwości biznesowe dla programistów. Z niecierpliwością czekamy na podzielenie się spuścizną innowacji i dynamizmu z sądem w przyszłym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx