sobota, 23 września

Jedną z kluczowych nowych funkcji iOS 14 są widżety ekranu głównego, które zapewniają szybki dostęp do informacji z aplikacji. Widgety można przypinać do Ekranu głównego iPhone’a w różnych miejscach i rozmiarach dając nieograniczone możliwości personalizacji ekranów telefonu.

Wraz z tym, że coraz więcej aplikacji wprowadza widżety do swoich aplikacji, wygląda na to, że podjął się tego również największy konkurent Apple w usłudze strumieniowego przesyłania muzyki czyli Spotify, którego wersja beta aplikacji iOS pojawiła się właśnie w TestFlight.

Spotify widget

zdjęcie: Reddit

Widżet jest obecnie dostępny w małym i średnim rozmiarze, przy czym pierwszy jest przeznaczony do wyświetlania grafiki ostatniego odtwarzanego artysty, utworu lub albumu, a drugi rozmiar pokazuje cztery takie same elementy treści.

zdjęcie Reddit

Niestety, widget nie daje możliwości sterowania odtwarzaniem ani przechodzenia do następnego czy poprzedniego utworu tak jak to mamy w przypadku Apple Music. Apple zezwala widżetom na prezentowanie informacji tylko do odczytu, a elementy interaktywne, takie jak elementy przewijane lub przełączniki, są niedozwolone, prawdopodobnie ze względu na żywotność baterii.

Oba widżety opatrzone są tekstem „Słuchaj muzyki i podcastów”, a dotknięcie widżetu otwiera aplikację Spotify. Na podstawie doniesień użytkowników Reddit, ‌widżet Spotify nie wyświetla jeszcze prawidłowo okładek albumów, ale fakt, że w ogóle istnieje, dowodzi tego, że Spotify nad nim pracuje.

Miejmy nadzieję, że testy nie będą trwały długo i Spotify już wkrótce wprowadzi oficjalnie aktualizację swojej aplikacji wraz z widgetami, co na pewno będzie dobrą informacją dla dość licznego grona użytkowników tej aplikacji w Polsce.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx