piątek, 3 grudnia

Z jednego ze zgłoszeń patentowych złożonych przez Apple wynika, że firma bada ideę wymiennych obiektywów do aparatu w iPhone’ie. Choć szanse na realizację tego pomysłu są raczej niewielkie to jest to ciekawe spojrzenie na to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami Apple.

Niewątpliwie, Apple zdaje sobie sprawę, jak popularny jest iPhone w robieniu zdjęć więc pomysł z wprowadzeniem wymiennych obiektywów do iPhone’a, mimo że niepraktyczny jest dość interesujący. Najnowszy iPhone może już robić świetne 8-megapikselowe zdjęcia i kręcić satysfakcjonujące filmy w jakości 1080p, więc wymienne obiektywy mogłyby dodać pewne usprawnienia do urządzenia. Po drugie, istnieje sporo firm trzecich produkujących różnego rodzaju dodatki do obiektywów iPhone’a, więc jeśli Apple zrobiłby coś takiego, pomysł mógłby najprawdopodobniej chwycić.

Niestety rzeczywistość jest taka, że system taki nie tylko musiałby być dodany luzem, ale także ze względu na ruchome części powodowałby większą złożoność iPhone’a. A tego raczej Apple nie pochwala. Dlatego też raczej nie spodziewalibyśmy się zobaczyć czegoś takiego w iPhone’ie w najbliższym czasie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x