poniedziałek, 29 maja

W zeszłym miesiącu Apple wypuścił iPada Air piątej generacji, z nowymi funkcjami, w tym chipem M1, obsługą 5G dla modeli komórkowych, ulepszonym przednim aparatem z obsługą „Centrum uwagi” oraz do 2 razy szybszym portem USB-C do przesyłania danych. Jak się okazuje, Apple dokonał również wewnętrznych zmian w urządzeniu, którą mogą docenić zwolennicy naprawy.

Jak informuje serwis naprawczy iFixit, baterie nowego iPada Air mają na spodzie wypustki ułatwiające wyjmowanie. Dla porównania, poprzednie modele iPada Air miały całkowicie wklejone ogniwa baterii, które są trudniejsze do usunięcia, a technicy często używali rozpuszczalnika, takiego jak alkohol izopropylowy, do rozluźnienia dużej ilości kleju.

Zatrzaski powinny ułatwić wymianę baterii serwisom zewnętrznym i klientom próbującym samodzielnie dokonać naprawy, ale sklepy Apple i autoryzowani dostawcy usług Apple nadal wymieniają całe urządzenie, gdy klient potrzebuje nowej baterii do wszystkich modeli iPada.

Zaczepy mogą również przynieść korzyści dla środowiska, ułatwiając partnerom Apple zajmującym się recyklingiem wyjęcie baterii z aluminiowej obudowy iPada.

Apple dodaje uchwyty do wyciągania baterii do większej liczby urządzeń, w tym do iPada mini szóstej generacji oraz najnowszych 14-calowych i 16-calowych modeli MacBook Pro. Jednak pomimo posiadania uchwytów, iFixit wcześniej stwierdził, że bateria iPada mini jest nadal przyklejona wzdłuż górnej i dolnej krawędzi, więc nie jest to konstrukcja całkowicie przyjazna dla naprawy. Nie jest jasne, czy ogniwa baterii nowego iPada Air również pozostają w jakimś stopniu przyklejone.

Inne urządzenia z wypustkami do wyciągania baterii to iPhone 5s i nowsze, wybrane modele iPada Pro i nowsze modele MacBooka Air.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx