poniedziałek, 27 marca

Jesteście nowym użytkownikiem Apple Watch i właśnie zobaczyliście czerwoną kropkę na wyświetlaczu. Zastanawiacie się czym właściwie jest ta czerwona kropka u góry ekranu Apple Watch?

Z pewnością możecie nie być sami, ponieważ wielu użytkowników Apple Watch zastanawia się, co oznacza czerwona kropka i być może również, jak mogą się jej pozbyć na swoim urządzeniu. Jeśli zatem na ekranie Apple Watch widzicie czerwoną kropkę, oznacza to, że macie nowe lub nieprzeczytane powiadomienie na Apple Watch.

Nieprzeczytane powiadomienie może pochodzić z dowolnej aplikacji. Może to być nieprzeczytany sms, nieodebrane połączenie telefoniczne, e-mail, alert lub jakiekolwiek inne powiadomienie z innej aplikacji. Aby zobaczyć dokładnie co to takiego, możecie wejść w powiadomienia na Apple Watch, przesuwając palcem w dół z górnej części ekranu zegarka.

A jak pozbyć się czerwonej kropki na Apple Watch? To proste. Wystarczy tylko przesunąć palcem w dół od górnej części ekranu Apple Watch, aby sprawdzić powiadomienia. Nie trzeba ich czytać ani odrzucać, wystarczy przesunąć palcem z góry ekranu w dół i wrócić. To oznaczy je jako przeczytane, pozbywając się ikony czerwonej kropki.

Jak wyłączyć czerwoną kropkę w Apple Watch?

Można również całkowicie wyłączyć wskaźnik czerwonej kropki na Apple Watch, jeśli wolicie go w ogóle nie widzieć. Aby to zrobić, otwórzcie aplikację Watch na sparowanym iPhonie, a następnie przejdźcie do „Powiadomienia” i przełączcie przełącznik „Wskaźnik powiadomień” do pozycji wyłączonej. Można to zrobić również bezpośrednio z poziomu zegarka wchodząc w Ustawienia > Powiadomienia > Wskaźnik powiadomień.

Spowoduje to całkowite wyłączenie czerwonej kropki, nawet jeśli macie nieprzeczytane powiadomienia na Apple Watch. Zawsze jednak można ponownie włączyć wskaźnik czerwonej kropki, wykonując te same czynności.

Tak więc ikona czerwonej kropki na Apple Watch oznacza, że macie nowe powiadomienie, które nie zostało jeszcze przeczytane.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx