poniedziałek, 24 czerwca

Pomimo tego, że najnowsza wersja beta iOS 6 nie wniosła żadnych znaczących zmian widocznych na pierwszy rzut oka – oprócz usunięcia aplikacji YouTube – to wprowadza zmiany ukryte w jego wnętrzu. Oprócz tradycyjnych „poprawek”, wydaje się, że czwarta beta wprowadziła poprawki do App Store, które sprawiają, że aktualizowanie aplikacji przebiega o wiele szybciej.

Jak pokazano na filmie poniżej – nagranym przez brazylijską stronę BlogdoiPhone – aktualizacja aplikacji Podcasty na iPhone’ie z zainstalowanym systemem iOS 6 zajmuje znacznie mniej czasu niż ma to miejsce na iOS 5.1.1.

BlogdoiPhone spekuluje, że może to być oznaka, że Apple wreszcie wprowadził wsparcie dla aktualizacji „delta” w iOS 6. Oznacza to, że zamiast pobierać od nowa całą aplikację po wprowadzeniu jednej, nowej funkcji lub poprawki błędu, pobierany jest po prostu patch zawierający zmiany.

Oczywiście gdyby do tego doszło, deweloperzy iOS musieli by zmienić sposób przesyłania swoich aplikacji do Apple. Zamiast aktualizacji całego pakietu, tak jak jest teraz, musieli by przesyłać tylko zmiany – lub aktualizację delta. Drugie rozwiązanie to aktualizacja całej aplikacji w App Store, a aktualizację delta tylko dla obecnych użytkowników.

Mimo, że aplikacja na tym filmie to własna aplikacja Apple, możliwe, firma z Cupertino testuje aktualizacje delta przed ich zaprezentowaniem innym deweloperom.

Aktualizacje Delta z pewnością byłyby mile widziane w iOS, zwłaszcza dla użytkowników, którzy używają połączenia komórkowego aby zaktualizować swoje aplikacje. Więc to może być tylko kwestią czasu, zanim faktycznie się pojawią. Ale trudno powiedzieć, czy to jest właśnie ten moment.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx