poniedziałek, 27 marca

Na początku tego tygodnia Apple rozpoczął udostępnianie aktualizacji oprogramowania dla AirTags i chociaż nie było wówczas jasne, jakie zmiany zostały uwzględnione w aktualizacji.

Apple ujawnił teraz w nowym dokumencie pomocy technicznej, że modyfikuje ona dźwięk wydawany przez nieznane AirTagi, które mogą być podłożone w celu śledzenia.

Apple wprowadził kilka zmian w sposobie działania AirTags od czasu ich wydania, aby rozwiać obawy związane z używaniem trackerów do celów stalkingu. Apple w lutym ogłosił zestaw zmian, które zamierza wprowadzić w związku z obawami o prześladowanie, a niektóre zmiany zostały wprowadzone w marcu wraz z iOS 15.4, a inne pojawią się później.

Jedna z tych zmian, które pojawią się później, polega na użyciu większej liczby najgłośniejszych tonów w sekwencji tonów odtwarzanych przez nieznany AirTag, aby łatwiej go zlokalizować i wydaje się, że właśnie to zawiera aktualizacja oprogramowania w tym tygodniu.

Chociaż nie wspomniano o tym w informacji o wydaniu, Apple wprowadza je stopniowo i nie ma możliwości wymuszenia aktualizacji AirTags. Aktualizacja została dostarczona do 1% użytkowników AirTag we wtorek, kiedy zaczęło się wdrażanie, a liczba ta wzrośnie do 10% 3 maja i 25% 9 maja, a w pełni zostanie udostępniona wszystkim 13 maja.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx