sobota, 3 grudnia

Nadchodzący iPad Pro może być jednym z najcieńszych urządzeń o grubości zaledwie 5,9 mm. Stwierdzenie takie pojawiło się w oparciu o wpis udostępniany na Twitterze przez osobę, która wcześniej przedstawiła dokładne szczegóły dotyczące iPhone’a XS i XR przed wprowadzeniem na rynek.

Według użytkownika Twittera CoinCoin, nadchodzący iPad Pro będzie mierzył zaledwie 5,9 mm, a ze względu na swoją niewielką grubość, Apple nie będzie miał miejsca na gniazdo słuchawkowe.

Szacunkowa wartość 5,9 mm pasują do rzekomych wymiarów iPada Pro udostępnionych w Slashleaks co sugeruje, że nowy iPad Pro miałby grubość 5,86 mm.

Jest to również zgodne z bieżącymi rozmiarami iPada Pro. Istniejący 10,5-calowy iPad Pro ma grubość 6,1 mm, więc nowy model powinien być nieco cieńszy.

Prawdopodobnie szacowana grubość 5,9 mm dotyczy mniejszego z dwóch modeli iPada Pro, które firma Apple ma wprowadzić i który może mieć rozmiar od około 10,5 do 11 cali. Obecny 12,9-calowy iPad firmy Apple jest grubszy niż wersja 10,5-calowa i ma grubość 6,9 mm.

Wymiary iPada Pro udostępnione na Slashleakach sugerują, że mniejszy iPad Pro będzie miał 7 cali szerokości (178,52 mm) i 9,7 cala wysokości (247,64 mm), podczas gdy większy model będzie miał 8,5 cala szerokości (215 mm) i 11 cali wysokości (280,66 mm).

We wcześniejszych plotkach z japońskiego serwisu Mac Otakara widzimy podobne wartości, sugerując, że mniejszy iPad Pro będzie mierzył na wysokość 247,5 mm, szerokość 178,7 mm i grubość 6 mm, podczas gdy większy model będzie mierzył 280 mm wysokości, 215 mm szerokości, oraz 6,4 mm grubości.

Dla porównania, obecny 10,5-calowy iPad Pro mierzy 6,8 cala szerokości (174,1 mm) i 9,8 cala wysokości (250,6 mm), podczas gdy 12,9-calowy model mierzy 8,68 cala szerokości (220,6 mm) na 12 cali wysokości (305,7 mm).

Ramki na nowych tabletkach mogą mierzyć około 6 mm u góry, u dołu i po bokach, a pomiar 7,2 mm na dokumencie Slashleaks, być może odnosić się do grubości ramki z dołączonym bocznym przyciskiem.

Wiele wcześniejszych plotek sugerowało, że następna generacja iPada Pro będzie miała cieńsze ramki, a górna obudowa obejmie system kamery TrueDepth dla Face ID. Dolna ramka jest cieńsza niż w istniejących modelach, ponieważ Apple planuje usunąć przycisk Home.

Wracając do przewidywań związanych z brakiem gniazda słuchawkowego, to nie po raz pierwszy usłyszeliśmy tę plotkę. W lipcu Mac Otakara powiedział również, że nadchodzące modele iPada Pro nie będą posiadać gniazda słuchawkowego. Modele iPhone’a nie oferują gniazda słuchawkowego od iPhone’a 7, a Apple zachęca klientów do korzystania ze słuchawek Bluetooth, takich jak AirPods albo słuchawek ze złączem Lightning.

Informacje udostępnione w Slashleaks pochodzą prawdopodobnie od producentów etui. Oprócz wymiarów nowych modeli iPada Pro informacje te potwierdzają również obecność nowego inteligentnego złącza z tyłu dwóch tabletów.

Inne pogłoski o tegorocznych iPadach Pro sugerują, że urządzenie będzie wyposażone w port USB-C zamiast portu Lightning, szybszy układ A12X i obsługę Apple Pencil drugiej generacji.

Nie jest jasne, kiedy nowe modele iPada Pro zostaną ogłoszone, ale ich debiut nastąpi prawdopodobnie już wkrótce. Spodziewamy się, że Apple zorganizuje konferencję jeszcze w październiku, a najbardziej prawdopodobna jest końcówka miesiąca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx