sobota, 13 lipca

Według Guilherme Rambo z 9to5Mac, nowa wersja Apple Pencil z procesem parowania podobnym do słuchawek AirPods zostanie wydana prawdopodobnie wraz z iPadem Pro z Face ID jeszcze w tym miesiącu. 

Nie jest jasne, czy nowy Apple Pencil firmy Apple będzie kompatybilny z poprzednimi modelami iPada Pro czy iPadem szóstej generacji.

Mark Gurman z Bloomberg powiedział, że Apple pracował nad nowym Apple Pencil i nowymi narzędziami korzystającymi z rysika już w listopadzie 2017 roku, ale do chwili obecnej pojawiło się niewiele szczegółów na jego temat. Mówiło się o zgłoszeniu patentu na bardziej precyzyjną wersję narzędzia do rysowania, które posiadałoby technologię ultradźwiękową.

Obecny Apple Pencil został wprowadzony na rynek wraz z oryginalnym iPadem Pro w listopadzie 2015 roku i od tej pory nie był odświeżany. Narzędzie do rysowania o wartości 429 złotych zyskało wsparcie dla szóstej generacji 9,7-calowego iPada na początku tego roku.

Rambo twierdzi, że nowy iPad Pro będzie posiadał wyświetlacz od krawędzi do krawędzi bez przycisku Home, o czym mówiło się już wielokrotnie. W przeciwieństwie do iPhone’a X, nowy iPad Pro nie będzie miał wycięcia, ponieważ mówi się, że ramka jest wystarczająco szeroka, aby pomieścić kamerę TrueDepth i matrycę czujnika niezbędną do Face ID. Face ID w nowym iPadzie Pro będzie działał zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej.

Rambo potwierdza również plotki na temat iPada Pro z Face ID posiadającego nowe, tylne złącze magnetyczne do podłączania akcesoriów, takie jak nowa klawiatura Smart Keyboard. Wcześniej w tym roku plotki i rysunek CAD sugerowały, że Smart Connector zostanie przeniesiony na dolną część urządzenia.

Apple najprawdopodobniej zaprezentuje iPada Pro z Face ID i nowym Apple Pencil na imprezie medialnej jeszcze w tym miesiącu, chociaż nie podano jeszcze daty. Oczekuje się również, że Apple ogłosi aktualizacje kilku modeli komputerów Mac na imprezie, w tym MacBooka i/lub MacBooka Air, iMaca i Mac mini.

Konferencja Apple może odbyć się we wtorek, środę lub czwartek w przyszłym tygodniu, a w takiej sytuacji lada dzień powinny być rozsyłane oficjalne zaproszenia. Następną opcją jest prawdopodobnie wtorek, 30 października. W związku z tym, że Tim Cook będzie w Brukseli w środę, 24 października, wyklucza się konferencję w tygodniu z tym dniem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx