czwartek, 11 sierpnia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez pracownika brytyjskiego operatora komórkowego, nadchodząca konferencja Apple związana z prezentacją tegorocznych iPhone’ów może się odbyć we wtorek, 13 października.

W tym momencie nie da się potwierdzić daty ani wiarygodności źródła, ale nawet bez plotek, wtorek, 13 października to przypuszczalnie dobry dzień na podstawie historycznych harmonogramów premier Apple, preferencji dotyczących wtorkowych premier i skłonności do organizowania wydarzeń w drugim tygodniu miesiąca.

Pracownik twierdził, że Apple rozpocznie przyjmowanie zamówień w przedsprzedaży bezpośrednio po wydarzeniu i wypuści nowe iPhone’y 16 października, ale byłby to niezwykle krótki czas między wydarzeniem a datą premiery. Jest całkiem możliwe, że źródło myli ramy czasowe zamówienia w przedsprzedaży i daty premiery, a zamówienia w przedsprzedaży mają rozpocząć się 16 października. W takim przypadku logiczny byłby oficjalny start sprzedaży 23 października i tak sugerują inne źródła.

Data 13 października została również udostępniona przez AppleInsider w raporcie pozyskującym informacje od holenderskiego operatora komórkowego, a Jon Prosser, przeciek z mieszanymi osiągnięciami, jeśli chodzi o plany Apple, również twierdzi, że konferencja odbędzie się 13 października, przedsprzedaż od 16-tego i premiera 23-go października.

Jeśli 13 października odbędzie się konferencja, po której 23 października nastąpi rozpoczęcie sprzedaży, możemy nie zobaczyć wszystkich nowych modeli iPhone’a 12 w tym samym czasie. Plotki sugerują, że powinniśmy spodziewać się rozłożonej w czasie premiery – niektóre modele iPhone’a pojawią się w październiku, a inne w późniejszym terminie, być może w listopadzie.

Jest prawdopodobne, że tanie iPhone’y 5,4 i 6,1 cala będą dostępne jako pierwsze w październiku, a następnie modele Pro w późniejszym terminie ze względu na ograniczenia dostaw i produkcji. Istnieje jednak pewne zamieszanie w tej kwestii, ponieważ DigiTimes zasugerował, że Apple może wypuścić dwa 6,1-calowe modele „iPhone’a” (jeden tańszy i jeden Pro) przed 5,4-calowym „iPhonem 12‌ mini”, jak podobno ma się nazywać i a 6,7-calowym ‌iPhone’em 12‌ Pro Max.

Jeśli konferencja faktycznie miałaby się odbyć 13 października czyli za mniej niż trzy tygodnie, to już w ciągu najbliższego tygodnia powinniśmy zobaczyć oficjalną informację o tym wydarzeniu i zaproszenia od Apple.

Warto zauważyć, że podobno konferencja Prime Day Amazona odbędzie się we wtorek, 13 października, co byłoby znaczącym konfliktem, więc nadal istnieje możliwość, że data wydarzenia 13 października jest niedokładna.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx