czwartek, 30 czerwca

Adapter Lightning do 3,5mm

Dziś pojawiły się nowe zdjęcia i wideo prezentujące adapter Lightning do jacka 3,5 mm, który to ma podobno być dodawany w pakiecie akcesoriów do iPhone’a 7 tej jesieni w celu złagodzenia użytkownikom smartfonu utraty gniazda słuchawkowego. Adapter z dzisiejszych zdjęć jest podobno pozyskany z fabryki Foxconn w Wietnamie, a autor raportu uważa, że może to być prawdziwy adapter firmy Apple.

Jak widać na udostępnionych dziś zdjęciach, kabel adaptera jest krótki i wizualnie podobny do obecnych adapterów Apple sprzedawanych na stronie internetowej, w tym USB C na USB i Thunderbolt do Gigabit Ethernet. Wtyczka Lightning nie wydaje się szczególnie dobrze dopasowana do obudowy, ale może to być część niekompletna, czy też uszkodzona podczas demontażu.

Gdy adapter Lightning do 3,5 mm był podłączany do urządzenia z systemem iOS w wersji 9 lub niższym, system wyświetlał komunikat o niezgodności akcesorium, ale podczas podłączenia do urządzenia z wersją beta iOS 10 adapter działał „natychmiast” bez żadnych problemów. Autor zwraca również uwagę, że jeśli słuchawki są podłączone zarówno do standardowego gniazda słuchawkowego w obecnym iPhone’ie i adaptera podłączonego do złącza Lightning, urządzenie daje pierwszeństwo wyjścia audio do portu Lightning.

iPhone-7-lightning-to-3-1.5mm-800x534

Chociaż pokazany dziś adapter nadal może być potencjalnie produktem firmy trzeciej, to pasuje do projektu i estetyki Apple, a jego możliwość do pracy z dużą liczbą słuchawek 3,5 mm w środowisku naturalnym może być lepszym rozwiązaniem niż poprzednie, szkicowe plotki, które mówiły o słuchawkach EarPods ze złączem Lightning.

Niezależnie od tego, czy wyciek adaptera jest oryginalnym produktem firmy Apple, czy nie, rozwiązanie Apple będzie niewątpliwie bardziej eleganckie od większości innych obecnych rozwiązań firm trzecich. Wielu użytkowników jednak wciąż protestuje przeciwko usunięciu gniazda słuchawkowego, które będzie powodować konflikt dla użytkowników, którzy chcą korzystać ze słuchawek przewodowych jednocześnie ładując swoje urządzenie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz Piaścik
Mariusz Piaścik
5 lat temu

Nie wydaje mi się, by Apple pozwoliło sobie na dodanie takiego badziewia do kompletu.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx