wtorek, 23 kwietnia

Jedną z najbardziej gorących zapowiadanych funkcji iOS 7 była zdolność do tworzenia fizycznych kontrolerów do gier kompatybilnych z iPhone’em. Do tej pory nikt nie opublikował uniwersalnego kontrolera zgodnego z potencjalnie każdą grą. Widzieliśmy pogłoski o zbliżających się produktach firmy Logitech, a ostatnio własne podobne urządzenie firmy Moga. Dzisiaj, te plotki i przecieki okazały się z oficjalnie ogłoszonym produktem.

MOGA Ace Power kosztować będzie 99 dolarów i oferuje dwa joysticki i regularne przyciski X, Y, A, B. Łączy się z iPhone’em 5/5S/5C za pomocą złącza Lightning. Kontroler Moga zawiera MOGA Boost, który ładuje urządzenie iOS gdy jest ono podłączone do kontrolera, przedłużając rozgrywkę. Posiada również wskaźnik żywotności baterii LED, przycisk pauzy i przycisk kontrolujący funkcje blokady ekranu na urządzeniu iOS.

To, czy jest to warty wydania pieniędzy to zupełnie inna sprawa. Pierwsza recenzja w serwisie TouchArcade opisuje swoje wrażenia jako frustrujące. W kontrolerze najwyraźniej czuć taniość, plastik i ogólnie słabe wykonanie, a niektóre mechanizmy nie wyglądają solidnie jak na akcesorium za 99 dolarów. Ale to nie wszystko. Mimo, że jest kompatybilny z grami, to wirtualne przyciski na ekranie nie znikają, gdy gamepad jest podłączony. To będzie następne wyzwanie dla deweloperów –  zaprogramować wyjątek w grze, który automatycznie usuwa przyciski kontroli z ekranu, gdy gamepad zostanie wykryty.

Biorąc pod uwagę, że jest to obecnie jedyna dostępna opcja dla miłośników gier, wiele osób, które nie lubią grać za pomocą przycisków na ekranie dotykowym mogą skusić się na taki gadżet. Kontroler MOGA Ace Power będzie dostępny na stronie internetowej Moga oraz Apple Store Online już od jutra.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx