sobota, 25 maja

Intel wprowadził dziś RealSense ID, specjalnie stworzony moduł podobny do Face ID, który zapewni uwierzytelnianie twarzą w punktach sprzedaży, inteligentnych zamkach do drzwi, punktach kontroli dostępu, takie jak bramki, bankomaty, kioski na lotniskach i nie tylko.

Według Intela RealSense ID łączy czujnik głębokości ze specjalistyczną siecią neuronową zaprojektowaną w celu zapewnienia bezpiecznego i dokładnego uwierzytelniania twarzy, a wszystkie dane twarzy są przetwarzane lokalnie i szyfrowane. RealSense ID dostosowuje się do użytkowników w miarę upływu czasu, wraz ze zmianą ich wyglądu, w tym zarostu i okularów, a technologia działa w różnych warunkach oświetleniowych dla osób o różnym wzroście lub karnacji.

Intel twierdzi, że RealSense ID ma wbudowaną „technologię przeciwdziałania fałszerstwom”, która chroni przed fałszywymi próbami wejścia za pomocą zdjęć, filmów lub masek, co daje jeden na milion fałszywych akceptacji. Wskaźnik ten jest zgodny z Face ID, ponieważ Apple twierdzi, że prawdopodobieństwo, że przypadkowa osoba może odblokować iPhone’a za pomocą Face ID, również wynosi około jeden na milion.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Intel, identyfikator RealSense jest aktywowany tylko w sposób świadomy przez użytkownika i nie zostanie on uwierzytelniony samodzielnie, chyba że zostanie o to poproszony przez wstępnie zarejestrowanego użytkownika. Wbudowany oświetlacz podczerwieni pozwala na pracę w pomieszczeniach lub na zewnątrz, w dzień jak i w nocy.

Firmy i klienci korporacyjni mogą zamówić moduł za 99 USD na witrynie internetowej firmy Intel.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx