czwartek, 18 lipca

Wygląda na to, że pochopnie wybrana obudowa dla iPhone’a może mieć poważny wpływ na bezpieczeństwo. Przekonała się o tym rodzina w Anglii i to w bardzo okrutny sposób.

Ostatnio, mama Carly Ritter udostępniła na Facebooku zdjęcie nogi córki, która została poważnie poparzona… swoim iPhone’em 5C. Jej dziewięcioletnia córka, Olivia, podkradała telefon do własnego pokoju i zasnęła.

iPhone-500x375c

„Olivia nie może mieć swojego telefonu we własnej sypialni w nocy, ale podkradła go i schowała w łóżku mając go przytkniętego do nogi” powiedziała Carly w rozmowie z The Mirror. „Obudziła się w środku nocy, przyszła do mojego pokoju i powiedziała, że boli ją noga. – Pomyślałem, że udaje i wysłałam ją z powrotem do łóżka”

Jednak ból pochodził z bolesnego oparzenia na nodze. „Byłam tak zszokowana, że obudowa telefonu może coś takiego zrobić” powiedziała Carly dla The Mirror. „Lekarze powiedzieli, że to poważne oparzenie chemiczne i pozostawi blizny na całe życie. Nie mogę w to uwierzyć, będzie miała na nodze bliznę w kształcie telefonu.”

Poparzenie nie pochodziło od samego iPhone’a, ale z brokatu którym była obłożona obudowa kupiona przez stronę New Look za 5.99 funtów. Brokat wyciekł z obudowy – choć jak mówi Carly, nie widać na niej żadnych pęknięć ani uszczerbków. A wszystko to podobno dlatego, że brokat zawierał kwas, który spalił dziewczynce nogę.

Carly kilkukrotnie kontaktowała się z New Look, ale nie dostała odpowiedzi. „Na obudowie nie było żadnego ostrzeżenia o niebezpieczeństwie – nic, co ostrzegałoby, że w środku jest substancja chemiczna, która może spowodować poważne oparzenia” powiedziała Carly. „Wyobraź sobie, co by było gdyby brokat wyciekł, kiedy Olivia rozmawiałaby przez telefon lub trzymała przy twarzy. Po prostu nie myśli się, że coś takiego może się zdarzyć. Wiele młodych dziewcząt ma podobne obudowy na telefon i nie ma pojęcia, jak bardzo są one niebezpieczne.”

Chociaż Carly nie otrzymała odpowiedzi od sklepu, to rzecznik New Look wydał oświadczenie dla „The Mirror”:

„New Look rozmawiał z klientem i potraktował tego typu skargę niezwykle poważnie. Zgodnie z naszą procedurą bezpieczeństwa, poinformowaliśmy wszystkie sklepy, aby usunęły produkt ze skutkiem natychmiastowym. Nasz zespół jakości rozpoczął również dochodzenie u dostawcy, aby zrozumieć temat i zapobiec takim sytuacjom w przyszłości. ”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
januszZpawlacza
januszZpawlacza
8 lat temu

pewnie suka na nim zasnęła.

Michał Jurski
Michał Jurski
Reply to  januszZpawlacza
8 lat temu

Dziecko troglodyto

krisov
krisov
8 lat temu

tania byle jaka obudowa to i o nieszczęście łatwo

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx