poniedziałek, 24 czerwca

Firma Apple wypuściła dziś drugą wersję beta systemu iOS 12 dla publicznych beta testerów, dając osobom nie będącym deweloperami szansę na testowania oprogramowania i zgłaszanie zauważonych błędów przed jego jesiennym oficjalnym wydaniem. Druga publiczna beta systemu iOS 12, która pojawi się tydzień po pierwszej publicznej wersji beta, odpowiada trzeciej wersji beta dla deweloperów opublikowanej we wtorek.

Beta-testerzy, którzy zapisali się do programu beta testów Apple, otrzymali aktualizację systemu iOS 12 z poziomu uaktualnień iOS mając zainstalowany odpowiedni profil testera. Ci, którzy chcą dołączyć do programu testów beta, mogą zarejestrować się na dedykowanej witrynie Apple, która zapewnia użytkownikom dostęp do testowych wersji iOS, macOS i tvOS. Pamiętajcie jednak, że jest to oprogramowanie w wersji beta, które nie zawsze jest stabilne i może zawierać błędy.

Dzisiejsza aktualizacja ze znaczących zmian zawiera nowy interfejs aplikacji Dyktafon na iPadzie, przeniesione ustawienie „Udostępnij moją lokalizację”, oraz opcję usuwania wszystkich powiadomień na iPadzie przy długim naciśnięciu. Z zauważonych przeze mnie błędów, został usunięty ten związany z brakiem prośby o PIN po włączeniu urządzenia.

iOS 12 to znacząca aktualizacja systemu operacyjnego iOS, wprowadzająca grupowy FaceTime, pozwala programistom dostarczać jeszcze bardziej niesamowitych wrażeń w rzeczywistości rozszerzonej – w tym nawet takich, które może dzielić jednocześnie wiele osób, nowe Animoji i funkcję Memoji, która ma na celu stworzenie spersonalizowanych Animoji, które wyglądają tak jak użytkownik.

Animoji, naklejki i teksty będą mogły być używane w FaceTime i aplikacji Wiadomości, a nowa funkcja „Czas przed ekranem” pomaga użytkownikom ocenić czas spędzany na urządzeniach z systemem iOS i zarządzać nim. Nowe możliwości funkcji „Nie przeszkadzać” ułatwiają zarządzanie powiadomieniami, podobnie jak interaktywne opcje powiadomień i grupowanie powiadomień.

Doskonałe ulepszenia systemu iOS 12 sprawią, że codzienne zadania na iPhonie i iPadzie będą szybsze i bardziej responsywne. Aparat uruchomi się o 70 procent szybciej, a klawiatura będzie działać o 50 procent szybciej.

iOS 12 będzie dostępny dla deweloperów i publicznych testerów jako wersja beta przez kilka miesięcy, aby umożliwić Apple wyłapanie błędów. Oficjalna aktualizacja będzie dostępna jesienią tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx