piątek, 14 czerwca

Microsoft kończy wsparcie dla swojej predykcyjnej klawiatury SwiftKey dla iPhone’a, a aplikacja zostanie usunięta z App Store w przyszłym tygodniu.

Odpowiadając na prośbę Mary Jo Foley z ZDNet o więcej informacji po braku aktualizacji aplikacji przez ponad rok, dyrektor ds. zarządzania produktem w SwiftKey, Chris Wolfe, wydał następujące oświadczenie:

„Od 5 października zakończy się obsługa SwiftKey na iOS i zostanie on usunięty z Apple App Store. Microsoft będzie nadal wspierać SwiftKey na Androida, a także podstawową technologię, która obsługuje klawiaturę dotykową systemu Windows. Dla tych klientów, którzy mają zainstalowany SwiftKey w systemie iOS będzie on działać, dopóki nie zostanie ręcznie odinstalowany lub użytkownik otrzyma nowe urządzenie. Więcej informacji na stronie Support.SwiftKey.com.”

Microsoft nie podał powodu swojej decyzji o wyłączeniu aplikacji, ale Foley spekuluje, że może to być związane z polityką Apple dotyczącą przyznawania programistom dostępu do niektórych części swojego oprogramowania, ponieważ jeśli zdecyduje się tego nie robić, „nie ma łatwego ani dobrego sposobu na stworzenie produktu, który do działania wymaga integracji.”

Microsoft nabył SwiftKey w 2016 roku. W tamtym czasie Microsoft powiedział, że klawiatura była używana na ponad 300 milionach urządzeń z Androidem i iOS. Aplikacja korzysta z algorytmu przetwarzania języka naturalnego, który pomaga użytkownikom pisać szybciej, przewidując, co będzie następne. Microsoft planuje nadal wspierać SwiftKey na Androidzie w przewidywalnej przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx