poniedziałek, 27 maja

Jak informuje Bloomberg, Tony Blevins, wiceprezes Apple ds. zakupów, ma odejść z firmy po tym, jak w niedawnym filmie na TikToku wygłosił niegrzeczny komentarz na temat swojego zawodu.

Blevins pojawił się w filmie Daniela Maca, twórcy TikTok, który zadaje ludziom pytanie czym się zajmują łapiąc ich w swoich drogich samochodach. Po dostrzeżeniu Blevinsa w drogim Mercedesie SLR McLaren, Mac zapytał go, czym się zajmuje, a Blevins dał mu nieco kontrowersyjną odpowiedź.

@itsdanielmac Quite the occupation this man has ✍️ #mercedesbenz #supercarstiktok #slr #car ♬ original sound – DANIEL MAC

Zapytany, co robi w życiu, Blevins odpowiedział: „Mam bogate samochody, gram w golfa i pieszczę kobiety z dużymi piersiami, ale biorę wolne w weekendy i święta”. Zachwalał również, że ma „piekielny plan dentystyczny”. […]

Film został nakręcony na pokazie samochodowym, w którym Blevins uczestniczył w zeszłym miesiącu w Pebble Beach w Kalifornii. Jego odpowiedź w 25-sekundowym klipie odnosi się do wersu z filmu „Arthur” z 1981 roku, w którym główny bohater Arthur Bach opisuje swoją własną karierę: „Ścigam się samochodami, gram w tenisa i pieszczę kobiety, ale mam wolne weekendy i jestem swoim własnym szefem.”

Blevins jest w rzeczywistości wysokiej rangi dyrektorem w Apple, a jako wiceprezes Apple ds. zakupów, jego zadaniem była praca z dostawcami i partnerami Apple. Był częścią zespołu, który podpisał umowę z Globalstar na łączność satelitarną iPhone’a 14 i ma reputację agresywnego negocjatora z dostawcami Apple w celu obniżenia kosztów Apple.

Mówiło się, że Blevins był tym, który zachęcał dostawców Apple do pozbawienia Qualcomm opłat licencyjnych podczas sporu między Qualcomm a Apple. Został on również osobiście wyznaczony przez dyrektora generalnego Apple, Tima Cooka, do zarządzania negocjacjami dotyczącymi kampusu Apple Park.

Apple przeprowadził wewnętrzne dochodzenie po tym, jak dowiedział się o filmie TikTok, a następnie usunął Blevinsa ze swojego zespołu składającego się z kilkunastu bezpośrednich podwładnych i kilkuset pracowników. Blevins powiedział Bloombergowi, że jest mu przykro z powodu tego, co powiedział. „Chciałbym skorzystać z okazji, aby przeprosić każdego, kto poczuł się urażony moim źle odebranym poczuciem humoru”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx