niedziela, 29 stycznia

Apple ogłosił dzisiaj wdrożenie nowego programu „Independent Repair Provider Program„, który zapewni niezależnym serwisom naprawczym te same oryginalne części Apple, narzędzia, szkolenia, instrukcje napraw i diagnostykę, jak autoryzowani dostawcy usług Apple. Wdrożenie rozpoczyna się od Stanów Zjednoczonych.

Program pozwoli obecnie niezależnym serwisom naprawczym oferować usługi pogwarancyjne dla iPhone’ów, takie jak wymiana wyświetlacza i baterii, bez wzmianki o naprawach gwarancyjnych lub innych urządzeniach. Apple założył nową podstronę na swojej stronie internetowej, na której firmy mogą dowiedzieć się więcej na temat programu i złożyć stosowny wniosek o uczestnictwo w nim.

Aby się zakwalifikować się do programu serwisy muszą mieć siedzibę z dokumentami weryfikacyjnymi dostępnymi do przeglądu przez Apple, muszą znajdować się w strefie komercyjnej i muszą mieć wykwalifikowanego technika Apple w celu wykonania napraw pogwarancyjnych iPhone’a, gdy są używane oryginalne części. Dołączenie do programu nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Apple zaznacza jednak, że spełnienie wymagań nie gwarantuje przyjęcia do programu i zastrzega sobie prawo do odrzucenia dowolnej aplikacji bez komentarza, więc będziemy musieli przekonać się, jak elastyczna jest firma w tym temacie.

Dyrektor operacyjny Apple, Jeff Williams, skomentował wydarzenie tymi słowami:

Aby lepiej zaspokoić potrzeby naszych klientów, ułatwiamy niezależnym dostawcom w Stanach Zjednoczonych korzystanie z tych samych zasobów, co nasza sieć autoryzowanych dostawców usług Apple. Gdy potrzebna jest naprawa, klient powinien mieć pewność, że naprawa została wykonana prawidłowo. Uważamy, że najbezpieczniejszą i najbardziej niezawodną naprawą zajmuje się wyszkolony technik wykorzystujący oryginalne części, które zostały odpowiednio zaprojektowane i poddane rygorystycznym testom.

Jak informuje Apple, w ciągu ostatniego roku firma uruchomiła pilotaż z 20 niezależnymi firmami naprawczymi w Ameryce Północnej, Europie i Azji, które obecnie oferują oryginalne części do napraw. Apple planuje z czasem rozszerzyć program na inne kraje.

Chociaż obecnie ogranicza się on do napraw pogwarancyjnych iPhone’a nowy program z pewnością może być postrzegany jako krok we właściwym kierunku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx