niedziela, 26 maja

Podczas gdy wszyscy oczekują wypuszczenia przez Apple na rynek całkowicie przeprojektowanego MacBooka Air, Microsoft przygotowuje się na konkurencję, ulepszając swój własny podstawowy laptop Surface Go o nowy procesor, zaktualizowaną termikę i ulepszoną kamerę internetową.

Surface Laptop Go, wprowadzony na rynek w 2020 roku, służył jako podstawowy laptop Surface w ofercie Microsoftu. Laptop kosztujący 2799 złotych ma 12,4-calowy ekran dotykowy, pełnowymiarową klawiaturę i gładzik oraz system Windows 11.

Microsoft ogłosił dzisiaj Surface Laptop Go 2 z nowym procesorem Intel Core i5 11. generacji i nową podstawową pamięcią masową 128 GB, w porównaniu z poprzednią 64 GB. W swoim komunikacie prasowym Microsoft bezpośrednio porównuje Surface Laptop Go 2 i MacBook Air firmy Apple, mówiąc, że Surface oferuje „30% więcej mobilności niż MacBook Air”.

Microsoft poprawił termikę wewnątrz Surface Laptop Go 2, aby była „cichszy” i ułatwiał użytkownikom koncentrację. Microsoft twierdzi również, że zaktualizował kamerę internetową, jednak, jak zauważa The Verge, kamera ma nadal 720p, więc prawdopodobnie poprawiono przetwarzanie obrazu. Obecny MacBook Air podobnie wyposażony jest w kamerę internetową 720p, podczas gdy MacBook Pro został zaktualizowany do rozdzielczości 1080p. Choć laptop wyszedł w Stanach Zjednoczonych w czterech kolorach to w Polsce będzie dostępny tylko w kolorze platynowym (przynajmniej na razie).

Wyceniony od 3099 złotych Surface Laptop Go 2 jest znacznie tańszy niż MacBook Air, którego cena zaczyna się od 5199 złotych. Jednak za 2000 złotych użytkownicy korzystają z wydajności i energooszczędności procesora M1 od Apple oraz podstawowej pamięci masowej 256 GB. Taki dysk wewnętrzny w Surface Laptop Go 2 to już koszt 4099 złotych.

Najnowszy MacBook Air został wydany w listopadzie 2020 roku z chipem M1, ale nowy, całkowicie przeprojektowany model może zostać ogłoszony już w przyszłym tygodniu. Nowy model będzie korzystał z nowego lub istniejącego chipu Apple, a także z całkowicie przeprojektowanej obudowy dostępnej w kilku kolorach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx