środa, 21 lutego

Apple po raz pierwszy przenosi część produkcji iPada z Chin do Wietnamu, informuje Nikkei Asia.

Obecnie przeważająca większość łańcucha dostaw iPada jest skoncentrowana w Chinach. Mówiło się, że Apple jest zainteresowany przeniesieniem przynajmniej części produkcji iPada do Wietnamu od stycznia 2021 roku, ale problemy z łańcuchem dostaw w ciągu ostatniego roku podobno opóźniły ten ruch. Obecnie zakłócenie łańcucha dostaw spowodowane przez lockdown w Chinach przyspieszyło chęć Apple do przeniesienia części produkcji poza kraj.

Chiński BYD, jeden z wiodących monterów iPadów, rzekomo pomagał Apple w tworzeniu nowych linii produkcyjnych iPadów w Wietnamie. iPad stanie po słuchawkach AirPods drugą główną linią produktów Apple, która będzie produkowana w Wietnamie.

Apple podobno poprosił również wielu swoich dostawców o stworzenie zapasów komponentów dla wszystkich swoich urządzeń, aby zabezpieczyć się przed wszelkimi przyszłymi niedoborami. Mówi się, że firma szybko przeszła do zabezpieczenia dostaw chipów, szczególnie w odniesieniu do zarządzania energią, dla nadchodzących modeli iPhone’a. Uważa się nawet, że Apple poniósł pewne koszty logistyczne i transportowe dla dostawców, aby zapewnić, że materiały potrzebne do produkcji dotrą na czas.

Według raportu, Apple ma nadzieję, że jego dostawcy będą w stanie wyprodukować wystarczającą liczbę dodatkowych komponentów w nadchodzących miesiącach, aby w pełni zrównoważyć niepowodzenia w Chinach, ale mówi się, że dostawcy niechętnie spowalniają popyt, co może pozostawić im duże zapasy nieużywanych komponentów. Niemniej jednak analitycy uważają, że wpływ zakłóceń w łańcuchu dostaw na głównych klientów, takich jak Apple, pozostaje „kontrolowany”, a bardziej dotknięci problemem pozostają producenci samochodów i mniejsze marki Androida i komputerów PC.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx