poniedziałek, 27 czerwca

053112-tech-news-ipad-office-ss-662w-at-1x

Według nowego raportu Reuters firma Microsoft posiada już pełną wersję pakietu Office gotową do wydania na iPhone’a i iPada. Mówi się, że oprogramowanie jest gotowe do pracy zaraz po tym jak nowy prezes Satya Nadella zdecyduje o dacie startu oprogramowania.

Brak oprogramowania Office na urządzenia Apple staje się poważnym problemem dla Microsoftu. Według jednego z szacunków analityków, Microsoft traci około 2,5 miliardów dolarów rocznie, unikając wydania iPadowe wersji pakietu Office. Użytkownicy uciekają się do innych rozwiązań firm mniejszych lub po prostu przestawiają się na narzędzia firmy Apple.

W związku z tym, że Microsoft nie wydaje wydajnego oprogramowania na platformy mobilne, firmy coraz częściej rezygnują też z pakietu Office na komputery stacjonarne na tańsze, prostsze, dotykowe rozwiązania. Reuters podaje przykład firmy Artivest Holdings, nowojorskiej firmy oferującej usługi finansowe, która zaczęła unikać Microsoft Office.

W Artivest Holdings, Office został w dużej mierze zastąpiony przez Quip, prosty i bezpłatny edytor tekstu, który pozwala użytkownikom na tworzenie dokumentów i wysyłanie wiadomości na każdej platformie, w tym iPhone’ie, iPadzie i komputerze stacjonarnym. Setki podobnych aplikacji, które naśladują funkcje pakietu Office są dostępne w App Store za darmo lub niewielkim kosztem.

Ostatnie plotki sugerują, że Office dla iPada będzie dostępny wkrótce, choć dokładna data premiery nie jest znana. Microsoft pracuje również na uaktualnioną wersją pakietu Office dla komputerów Mac, która powinna zadebiutować jeszcze w tym roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx