piątek, 14 czerwca

Niemiecka linia lotnicza Lufthansa poinformowała dziś, że nie zabroni używania AirTagów i innych urządzeń śledzących Bluetooth w bagażu rejestrowanym. Po otrzymaniu wskazówek od niemieckich władz lotniczych, Lufthansa potwierdziła, że AirTagi nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa bagażu ze względu na niski poziom baterii i mocy nadawczej.

Linia lotnicza trafiła na pierwsze strony gazet w zeszły weekend po tym jak poinformowała pasażerów, że AirTagi będą musiały zostać wyłączone w bagażu rejestrowanym ze względu na wytyczne narzucone przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Lufthansa zasugerowała, że AirTagi podlegają przepisom ICAO dotyczącym towarów niebezpiecznych ze względu na ich funkcję nadawania i dlatego muszą być „dezaktywowane” podczas lotu.

AirTagów nie można ot tak wyłączyć bez wyjęcia baterii z urządzenia, więc jedynym rozwiązaniem byłoby nie mieć aktywnego AirTaga w bagażu rejestrowanym. Wielu użytkowników Apple zaczęło umieszczać AirTagi w swoich bagażach w celu ich śledzenia po masowych akcjach ginięcia bagaży, więc stanowisko Lufthansy było zaskoczeniem dla konsumentów.

Apple w oświadczeniu dla The New York Times w tym tygodniu powiedział, że AirTagi nie są niebezpieczne i w rzeczywistości są „zgodne z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa podróży lotniczych dotyczących bagażu podręcznego i rejestrowanego”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx