piątek, 3 lutego

Microsoft Office 2011 wygląda okropnie na wyświetlaczu Retina w nowym MacBook’u Pro. Ale na nieszczęście swoich klientów, Microsoft nie planuje dodać obsługi wysokiej rozdzielczości grafiki. Mimo, że Outlook 2011 ma wsparcie Retiny, firma potwierdziła, że reszta zestawu będzie miała „taką samą jakość wyświetlania jak na każdym urządzeniu bez Retiny”.

Macworld informuje, że użytkownicy Office’a na nowej generacji MacBooka Pro wciąż narzekają, że aplikacje takie jak Word, Excel i PowerPoint wyglądają na „bardzo rozmyte” i „nieostre” na wysokiej rozdzielczości ekranie Retina. Problem polega na tym, że sytuacja prawdopodobnie nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie.

W poście na blogu Office for Mac, przedstawiciel Microsoftu odpowiadając na komentarze użytkowników potwierdził, że mimo że Outlook 2011 obsługuje wyświetlanie Retina, to pozostałe aplikacje pozostaną z taką samą jakością wyświetlania jak na każdym urządzeniu. Kontynuując pisze dalej: „Niestety, w tej chwili nie możemy komentować żadnych przyszłych aktualizacji dotyczących wsparcia Retiny w programach Word, Excel lub PowerPoint.”

Nie jest to zaskoczeniem biorąc pod uwagę, że pakiet oprogramowania nie obsługuje nawet niektórych ważniejszych funkcji wprowadzonych w OS X Lion ponad rok temu. Choć Microsoft twierdzi, iż oprogramowanie jest „gotowe do Mountain Lion”, to wciąż brakuje takich funkcji jak Auto Zapis i wersji, na której użytkownicy komputerów Mac będą mogli polegać.

Liczymy, że wsparcie grafiki Retina dla pakietu Office nastąpi wraz z opublikowaniem przez Microsoft kolejnej wersji pakietu Office for Mac 2013 w przyszłym roku.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx