środa, 29 marca

Po krótkiej przerwie jaką mieliśmy od doniesień o nowym iPadzie mini, wczoraj trzy źródła podały kolejne informacje na temat tego zapowiadanego w wielu plotkach urządzenia. Najnowsze informacje sugerują, że urządzenie będzie posiadać węższy profil, niż początkowo sądzono i może być zbliżone grubością do iPoda Touch.

Pierwszy raport pochodzi z serwisu 9to5 Mac, który twierdzi, że mini iPad będzie „wyglądał jak wielki iPod Touch”, z węższą ramką wzdłuż boków urządzenia połączoną z bardziej tradycyjną, grubszą ramką na górze i na dole.

Konstrukcja zbliżona do iPoda Touch ma sens z wielu powodów. Po pierwsze, w porównaniu z urządzeniami takimi jak Nexus 7, (Kindle Fire, Galaxy Tab 7, RIM Playbook, itp.) dałoby to iPadowi mini kształt podobny do tabletów „kieszonkowych” pod względem formy, ale z większym 4:3 wyświetlaczem. Brak ramki po bokach ułatwi trzymanie go w jednej ręce.

Serwis idzie dalej w swoich spekulacjach sugerując, że mini iPad będzie posiadał co najmniej jedną kamerę z przodu, a może także zaoferować wsparcie LTE w niektórych modelach. Jednak brak istotnych wycieków części sugeruje, że urządzenie może nie być gotowe do wejścia na rynek jeszcze przez kilka miesięcy.

Drugi raport pochodzi z serwisu iMore, który przychyla się do wcześniejszego sprawozdania i oferuje własne przemyślenia na temat wyglądu iPada mini, jak również rendering prawdopodobnego urządzenia.

Na podstawie kilku źródeł, wierzę, że projekt jest dokładnym odzwierciedleniem tego, jak iPad mini będzie wyglądać. Ponadto, że będzie dokładnie tak samo cienki jak iPod Touch, który jest znacznie cieńszy niż iPad 9,7-calowy. Makieta [poniżej] pokazuje dokładne proporcje iPada mini w porównaniu do 9,7-calowego iPada i obecnej generacji iPoda Touch 4.

Wreszcie, John Gruber dzieli się swoimi przemyśleniami na temat urządzenia, w tym swoim przekonaniem, że niektóre z wycieków zdjęć tylnej obudowy mogą być rzeczywiście prawdziwe biorąc pod uwagę podobieństwa widoczne w kilku niezależnych źródłach. Gruber przechodzi do argumentów na rzecz węższych ramek bocznych, zauważając, że urządzenie, które ma wpasować się w segment pomiędzy pełnowymiarowym iPadem i iPodem Touch, musi konstrukcyjnie być podobne do tych dwóch istniejących.

Serwis przeprowadza też pewne obliczenia szacując wielkość iPada mini na około 200 mm x 135 mm. Zatem byłby on tylko nieco większy od Google Nexus 7, mimo że ekran po przekątnej byłby 0,85 cala większy, możliwe że dzięki wąskim ramkom bocznym.

Gdyby jednak urządzenie miało grubość iPoda Touch, to iPad mini byłby o jedną trzecią cieńszy niż Nexus 7, a zatem miałby mniej więcej o jedną trzecią mniejszą objętość i jedną trzecią mniejszą wagę. Porównując to do masy Nexus 7, który waży 340 gramów, serwis sugeruje, że iPad mini może ważyć zaledwie 265 gramów. To byłaby spora różnica w porównaniu z masą iPada w pełnym rozmiarze, przy zachowaniu jednocześnie rozsądnego rozmiaru wyświetlacza.

Szczegóły na temat upublicznienia przez Apple nowego iPada mini pozostają wciąż nie wiadome, ale serwis iMore podtrzymuje swoje wcześniejsze twierdzenie, że urządzenie zostanie wprowadzone równolegle z nowym iPhone’em, którego premierę wyznaczono na 12 września. W przeciwieństwie jednak do iPhone’a nowej generacji, minie prawdopodobnie sporo czasu, zanim iPad mini faktycznie trafi do sprzedaży, ale może uda się to w sam raz na sezon zakupów świątecznych.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adriannoooo
Adriannoooo
10 lat temu

first

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx