poniedziałek, 4 marca

Holenderska marka ZENS ogłosiła dostępność swojej maty ładującej podobnej do nie wydanej AirPower z 16 nakładającymi się cewkami, umożliwiającymi ładowanie dwóch urządzeń w dowolnym miejscu na macie.

ZENS Liberty może ładować dowolne urządzenia z obsługą Qi, a 16 cewek zapewnia całkowitą moc wyjściową 30 W (2×15 W) dzięki czemu obsługuje szybkie ładowanie Apple i Samsunga. Wbudowanego portu USB 2,4 A można używać do ładowania innego urządzenia, w tym Apple Watch przy użyciu opcjonalnej ładowarki do Apple Watch na USB.

Ładowarka USB jest wykonana z tego samego aluminium co Liberty i jest ustawiona pionowo w porcie USB Liberty, aby ładować Apple Watch w trybie nocnym. Ładowarkę można również podłączyć do dowolnego portu USB-A, aby naładować Apple Watch bez maty. Ładowarka USB jest oficjalnie certyfikowana przez MFi i współpracuje z ‌Apple Watch‌ Series 1, 2, 3, 4 i 5.

ZENS Liberty posiada złącze USB-C i jest dostarczane z certyfikowanym zasilaczem USB-C o mocy 60 W. W zestawie znajdują się osobne wtyczki europejska, brytyjska i amerykańska, dzięki czemu adapter nadaje się do użytku globalnego.

Mata jest dostępna z pokryciem wysokiej jakości wełnianym materiałem tapicerskim (Atlas firmy Kvadrat) lub z powierzchnią ze szkła hartowanego, odsłaniając zachodzące na siebie cewki. Wersja tekstylna kosztuje 139,99 EUR, a wersja Glass kosztuje 179,99 EUR. Oba modele objęte są trzyletnią rozszerzoną gwarancją. Ładowarka Apple Watch USB jest dostępny osobno za 39,99 EUR.

To najbliższa alternatywa dla wycofanej ostatecznie przez Apple maty AirPower, która miała być w stanie naładować trzy urządzenia umieszczone w dowolnym miejscu na macie, w tym iPhone’a, Apple Watch i AirPods.

Apple anulował „AirPower” w marcu 2019 roku stwierdzając, że „po wielu wysiłkach” mata nie osiągnęła „wysokich standardów” firmy. Wcześniejszy raport Sonny’ego Dicksona twierdził, że AirPower byłby wyposażony w 21 do 24 cewek, ale raporty twierdziły, że mata cierpiała z powodu przegrzewania i potencjalnie niebezpiecznych problemów z zakłóceniami elektromagnetycznymi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx