środa, 19 czerwca

Wraz z systemem macOS Sonoma Apple wprowadzi tapety i wygaszacze ekranu Z lotu ptaka, które są podobne do wygaszaczy ekranu Z lotu ptaka dostępnych w Apple TV. W najnowszej wersji beta systemu macOS Sonoma, która została dzisiaj udostępniona, dostępnych jest do wyboru ponad 100 nowych wersji tapet.

Wiele filmów pochodzi bezpośrednio z systemu tvOS i jest podzielonych na kategorie, takie jak Krajobraz, Pejzaż miejski, Podwodny i Ziemia. Do tej pory w każdej kategorii było kilka opcji, teraz jest ich kilkadziesiąt. Apple oferuje 47 filmów o krajobrazie, w tym niektóre przedstawiające region Sonoma w Kalifornii, od którego pochodzi nazwa „macOS Sonoma”, oraz 30 pejzaży miejskich.

macos-sonoma-nowe-tapety

Dostępnych jest 21 filmów podwodnych i 22 filmy o ziemi, a także opcje przeglądania wszystkich filmów z lotu ptaka lub wybierania losowego z określonych kategorii. Apple oferuje także szereg animowanych obrazków, ale nie są one nowością w tej wersji beta.

Filmy przedstawiają lokalizacje z całego świata uchwycone dronami, podwodnymi kamerami lub z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jeśli jesteście posiadaczami Apple TV to wiele z tamtejszych wygaszaczy będzie Wam znane.

W systemie macOS Sonoma wygaszacze ekranu działają tak samo, jak w Apple TV, ale gdy komputer Mac zostanie wybudzony ze stanu uśpienia, wygaszacz ekranu zwalnia i po zalogowaniu płynnie staje się nieruchomym obrazem na pulpicie. Ekran logowania również jest animowany za pomocą jednej z tych wybranych opcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx