czwartek, 28 września

macOS Big Sur, najnowsza wersja systemu operacyjnego Apple zaprojektowanego dla komputerów Mac, przywraca klasyczny dzwonek startowy, który został wyeliminowany z oferty MacBooków w 2016 roku.

Dźwięk został usunięty z 13 i 16-calowych modeli MacBooka Pro wydanych w 2016 roku, ponieważ modele te uruchamiały się po otwarciu lub podłączeniu do źródła zasilania, dzięki czemu dźwięk nie jest potrzebny. Był sposób na ponowne włączenie dźwięku przez Terminal, ale było to kłopotliwe. W macOS Big Sur dźwięk dzwonka, który brzmi podczas uruchamiania komputera Mac powraca jak pokazano poniżej.

Dźwięk jest taki sam jak dźwięk, który brzmiał na starszych komputerach Mac a Ci, którzy lubili dźwięk w celach diagnostycznych lub będą zadowoleni z jego powrotu.

Chociaż domyślnie jest on włączony, to jeśli dźwięk nie działa, użytkownicy ‌macOS Big Sur‌ mogą się upewnić, że jest włączony, przechodząc do Preferencji systemowych> Dźwięk i zaznaczając „Odtwarzaj dźwięk przy uruchomieniu”. Podobnie ci, którzy nie preferują dźwięku, mogą go tutaj wyłączyć.

Z innych aktualizacji związanych z dźwiękiem zauważono również, że komputery Mac ze złączami MagSafe ponownie odtwarzają dźwięk, gdy kabel jest podłączany do komputera Mac, aby zasygnalizować pomyślne połączenie. Komputery Mac z USB-C od dawna mają tę funkcję, ale brakowało jej w starszych komputerach Mac korzystających z MagSafe.

Wraz ze zmianą wyglądu macOS Big Sur‌, dźwięki systemowe w całym systemie operacyjnym zostały przeprojektowane, aby brzmiały „bardziej przyjemnie dla ucha”. Apple stworzył nowe dźwięki na podstawie fragmentów oryginału, więc wszystko powinno brzmieć znajomo, ale świeżo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx