środa, 17 lipca

Apple zlikwidował tradycyjny dźwięk startowy w nowym MacBooku Pro ponieważ urządzenia włączają się automatyczne przy otwarciu pokrywy.

Pingie.com był pierwszym, który zwrócił uwagę na usunięcie dźwięku z nowych laptopów Apple 13-calowych i 15-calowych – obu modeli wyposażonych w nowy pasek dotykowy Apple (jak również w wersji 13-calowej bez paska) automatycznie uruchamiających się podczas podniesienia pokrywy i po podłączeniu do źródła zasilania, gdy bateria jest wyczerpana, więc dźwięk najwyraźniej uznano za niepotrzebny.

Charakterystyczny dźwięk startowy był pierwotnie informacją, że testy diagnostyczne nie znajdują żadnych problemów ze sprzętem lub oprogramowaniem. Podobny dźwięk towarzyszył niemal każdej sekwencji rozruchowej Maca od 1991 roku, a najnowsze jego wcielenie zostało po raz pierwszy użyte w iMacu G3.

Początkowo, akord C-dur, został nagrany przez inżyniera Apple Jima Reekes’a przy użyciu keybordu Korg, a to, co słyszymy obecnie to lekko zmodyfikowana wersja dźwięku stworzona przez rodzinę profesjonalnych komputerów Macintosh Quadra, po raz pierwszy wydanych w 1991 roku.

Czemu zatem zrezygnowano z tego charakterystycznego dźwięku, który był rozpoznawalny zawsze i jednoznacznie kojarzony z komputerem Mac? Można tylko powiedzieć..szkoda..

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] Dźwięk został usunięty z 13 i 16-calowych modeli MacBooka Pro wydanych w 2016 roku, ponieważ modele te uruchamiały się po otwarciu lub podłączeniu do źródła zasilania, dzięki czemu dźwięk nie jest potrzebny. Był sposób na ponowne włączenie dźwięku przez Terminal, ale było to kłopotliwe. W macOS Big Sur dźwięk dzwonka, który brzmi podczas uruchamiania komputera Mac powraca jak pokazano poniżej. […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx