czwartek, 27 stycznia

macOS Big Sur eliminuje sekcję „Oszczędzanie energii” w Preferencjach systemowych, zastępując ją nową sekcją „Bateria”, która rozszerza możliwości raportowania baterii komputera Mac.

Nowa funkcja Historii Użytkowania zawiera szczegółowe informacje na temat żywotności baterii komputera Mac w ciągu ostatnich 24 godzin lub ostatnich 10 dni, w podziale na poziom naładowania baterii i ekran zużycia, aby można było zobaczyć jak działa bateria.

Wygląda na to, że nie ma szczegółowego podsumowania które aplikacje najczęściej używały baterii, jak ma to miejsce w iOS, ale zapewnia lepsze spojrzenie na zużycie baterii w czasie.

Wraz z sekcją Historia Użytkowania znajdują się sekcje Bateria i Zasilacz, które zastępują funkcjonalność, która była wcześniej dostępna pod Oszczędzaniem Energii. Można wybrać, kiedy wyświetlacz ma się wyłączać, włączać lub wyłączać drzemkę itd. z podziałem ustawień dotyczących zużycia baterii i użytkowania po podłączeniu do zasilania. Obecna jest również funkcja harmonogramu.

Kliknięcie ikony baterii na pasku menu pozwala teraz oszacować pozostały czas pracy baterii, funkcję usuniętą z macOS Sierra w 2016 roku. W tym czasie Apple powiedział, że wskaźnik żywotności baterii w macOS Sierra był niedokładny i doprowadził do zamieszania o wydajności baterii.

Ikona baterii na pasku menu wyświetla również aplikacje, które zużywają znaczną ilość energii, tak jak w macOS Catalina, i zapewnia opcję otwarcia Preferencji baterii. Jednak wydaje się, że nie ma opcji wyświetlania bieżącego procentu żywotności baterii bezpośrednio na pasku menu.

‌MacOS Big Sur‌ jest obecnie ograniczony do deweloperów, ale Apple planuje udostępnić publiczną wersję beta w lipcu tego roku, zanim jesienią nastąpi premiera pełnego oprogramowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x