wtorek, 18 czerwca

Według firmy badawczej Omdia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Apple wprowadzi w 2026 roku nowe MacBooki Pro z wyświetlaczami OLED.

Zgodnie z długoterminowym systemem śledzenia popytu na wyświetlacze firmy Omdia, zapotrzebowanie na wyświetlacze OLED w urządzeniach mobilnych ma wzrosnąć o 37% w latach 2023-2031. Ten znaczny wzrost odzwierciedla wiele firm technologicznych, w tym Apple, które coraz częściej włączają panele OLED do swoich high-endowych notebooków i tabletów. Ricky Park, główny analityk w dziale badań nad wyświetlaczami w Omdia, powiedział:

„Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Apple włączy technologię OLED do swoich modeli MacBook Pro już w 2026 roku. Ten ruch mógłby wywołać znaczący wzrost popytu na OLED na rynku notebooków, potencjalnie osiągając ponad 60 milionów jednostek do 2031 roku.”

Panele OLED mogą indywidualnie sterować każdym pikselem, co zapewnia bardziej precyzyjne odwzorowanie kolorów i głębszą czerń w porównaniu do innych popularnych technologii wyświetlaczy. Oferują również lepszy kontrast, szybszy czas reakcji, szersze kąty widzenia i większą elastyczność projektową.

Oczekuje się, że wprowadzenie przez Apple wyświetlaczy OLED w iPadzie Pro potrójni popyt na tablety OLED w 2024 roku w porównaniu do poprzedniego roku. Firma zamierza wdrożyć technologię wyświetlaczy OLED w większości swojej oferty tabletów, w tym iPadzie mini i iPadzie Air. Oczekuje się, że ta decyzja wpłynie na strategie wdrażania technologii OLED u konkurentów i sprawi, że popyt na tablety OLED przekroczy 30 milionów jednostek do 2029 roku.

Raport z zeszłego tygodnia informował, że Samsung rozpoczął opracowywanie nowego 8-calowego panelu wyświetlacza OLED dla iPada mini. Ten sam raport przewidywał, że Apple zaktualizuje iPada mini i iPada Air o technologię OLED w 2026 roku. W zeszłym roku Samsung miał według plotek zainwestować 3,14 miliarda dolarów w swój zakład w Asan w Korei Południowej, aby produkować panele OLED do nadchodzących modeli 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro z wyświetlaczami OLED.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx