sobota, 22 czerwca

Według koreańskiego serwisu ZDNET Korea, Apple zamówił od swoich dostawców panele OLED przeznaczone do przyszłych modeli iPada mini.

Według raportu Samsung Display od zeszłego miesiąca rozpoczął opracowywanie próbnych 8-calowych paneli OLED dla przyszłego iPada mini. Masowa produkcja tych paneli ma ruszyć w drugiej połowie 2025 roku w zakładzie Samsunga w Cheonan. Zmiany te są również widoczne w samym łańcuchu dostaw Samsunga w Korei.

Samsung już teraz dostarcza firmie Apple panele OLED do nowego iPada Pro, który wykorzystuje konstrukcję tandemową dla lepszej jasności i energooszczędności. Raport dodaje, że Apple planuje wprowadzić panel OLED do iPada Air obok iPada mini w 2026 roku.

Plany Apple dotyczące przeniesienia iPada mini i iPada Air na wyświetlacze OLED są obecnie szeroko komentowane. Firma badawcza Omdia uważa, że ‌iPad Air‌ otrzyma wyświetlacz OLED w 2026 roku, a ‌iPad mini‌ dopiero w 2027 roku. Z kolei koreański ET News zgadza się z ZDNET, że oba modele zostaną jednocześnie odświeżone o wyświetlacze OLED w 2026 roku. Istnieje jednak szansa, że Apple opóźni wprowadzenie OLED-ów do 13-calowego iPada Air do 2027 roku. Podczas gdy OLED-owy ‌iPad Air‌ zachowa 11-calowy wyświetlacz, ekran ‌iPada mini‌ może urosnąć z 8,3 do 8,7 cala.

W przeciwieństwie do najnowszych modeli iPada Pro firmy Apple, które wykorzystują dwuwarstwowe panele OLED LTPO (z niskotemperaturowego tlenku wielokrystalicznego), iPad mini i iPad Air mogą mieć jednowarstwowe panele LTPS (z niskotemperaturowego polikrystalicznego krzemu). Oznacza to, że mogą być one mniej jasne i nadal nie obsługiwać technologii ProMotion.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx