środa, 17 kwietnia

Pierwszy komputer Mac z zaprojektowanym przez Apple procesorem ma zostać wydany w pierwszej połowie 2021 roku twierdzi analityk Apple, Ming Chi Kuo, w najnowszej notatce dla inwestorów.

Nie podano żadnych innych szczegółów na temat nowego Maca, nad który prace aktualnie trwają, ale szczegół ten potwierdza wiele plotek z przeszłości, które sugerowały, że Apple pracuje nad niestandardowymi procesorami opartymi na architekturze Arm, zaprojektowanymi przez siebie, które pozwoliłyby mu odejść od Intela. Z biegiem lat, wypuszczanie produktów przez Apple często były hamowane przez opóźnienia układów Intela, a dzięki własnym układom Apple nie będzie powiązany z cyklami wydawania procesorów Intel.

Wcześniejsze informacje wskazywały, że Apple może zacząć korzystać z układów opartych na architekturze Arm już w 2020 roku, ale notatka Kuo wskazuje, że nowy Mac z układem zaprojektowanym przez Apple nie zostanie wydany w tym roku.

Uważa się, że Apple przenosi się na układy oparte na architekturze Arm, starając się, aby komputery Mac, iPhone’y i iPady współpracowały ze sobą i uruchamiały te same aplikacje. IPhone’y i iPady firmy Apple już korzystają z technologii własnych chipów Apple opartych na architekturze Arm, a nowsze komputery iMac Pro i najnowsze modele MacBooków Pro, MacBooków Air, Mac mini i Mac Pro posiadają chipy T2 również tworzone przez Apple.

Szczegóły Kuo na temat nadchodzącego Maca z chipem zaprojektowanym przez Apple to ciekawostka wspomniana krótko w notatce, która sugeruje, że architektura chipów 5 nanometrów będzie „podstawową technologią” w nowych produktach Apple w ciągu najbliższych 12–18 miesięcy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] A14, plotki ostatnio wspominają zarówno o procesorach ARM z wydajnością na poziomie Mac Pro i Macu z procesorem ARM zaprojektowanym przez […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx