wtorek, 6 grudnia

Chociaż urządzenia Apple takie jak iPhone i iPad są podatne na pęknięcia i rozbijają się tak jak każdy inny smartphone lub tablet możecie być zaskoczeni tym, jak wytrzymałe szkło o nazwie Gorilla używane jest w każdym z tych urządzeń. Jego producent, firma Corning mówi, że może być jeszcze wytrzymalsze i zapowiada prezentację Gorilla Glass 2 na targach CES w Las Vegas w przyszłym tygodniu.

Ponad 500 milionów urządzeń na całym świecie używa w swoich wyświetlaczach bardzo lekkiego i wytrzymałego szkła Gorilla. Ta liczba pokazuje jak naprawdę imponujące musi być to szkło. Ale może stać się jeszcze bardziej imponujące, po ogłoszeniu przez firmę Corning – producenta Gorilla Glass jego innowacyjnej werjsji podczas targów CES w przyszłym tygodniu. Mówi się, że ma być ono lżejsze i jeszcze mocniejsze od poprzednika.

Corning narazie utrzymuje w tajemnicy o ile lżejsze i jak mocniejsze ma być nowe szkło, ale dyrektor generalny od materiałów specjalnych, James Steiner, obiecuje że zapewni ono producentom „wyższą funkcjonalność” przy cieńszych urządzeniach:

„Producenci telefonów komórkowych i tabletów wyraźnie podążają w kierunku wyższej funkcjonalności w cieńszym designie. Najnowsza innowacja firmy Corning w technologii Gorilla Glass ma zamiar sprostać tym wyzwaniom i umożliwić zwiększenie penetracji na rynku ekranów dotykowych.”

Szkło Gorilla stosowane jest nie tylko w urządzeniach mobilnych. Corning pracuje nad 82-calowym ekranem dotykowym, który wg raportu serwisu Mashable ma zademonstrować na targach w przyszłym tygodniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx