piątek, 17 maja

Jak donosi Reuters, powołując się na włoskie media, Luca Maestri, dyrektor finansowy Apple i były dyrektor ds. Projektowania, Jony Ive, są podobno kandydatami na kolejnego dyrektora generalnego Ferrari.

Były dyrektor generalny Ferrari, Louis Camilleri, odszedł z firmy w zeszłym tygodniu, powołując się na osobiste powody, a od tego czasu pojawili się potencjalni następcy, wśród których są podobno Maestri i Ive. O stanowisko ubiegał się ponadto były dyrektor generalny Vodafone, Vittorio Colao, ale Reuters twierdzi, że źródło bliskie Colao określiło to roszczenie jako „bezpodstawne”.

Okaże się, czy Maestri lub Ive byliby zainteresowani objęciem takiego stanowiska. Maestri zajmował stanowisko dyrektora finansowego Apple od 2014 roku, a wcześniej pełnił funkcję kontrolera korporacyjnego firmy. Ive opuścił Apple w 2019 roku, aby założyć niezależną firmę projektową o nazwie LoveFrom, choć jak informował Apple, firma pozostała jednym z głównych klientów Ive.

Nierzadko zdarza się, że dyrektorzy Apple są wymieniani jako potencjalni kandydaci na stanowisko dyrektora generalnego. Johny Srouji, szef produkcji chipów Apple, podobno znalazł się na liście kandydatów Intela na stanowisko dyrektora generalnego w 2019 roku. Ostatecznie stanowisko to objął Bob Swan.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx