poniedziałek, 15 sierpnia

Mac App Store

Prezes Apple Tim Cook ogłosił na Twitterze, że ubiegłym miesiącu czyli lipcu padł nowy rekord App Store z najwyższymi w historii miesięcznymi przychodami dla Apple App Store i największą ilość pieniędzy wypłaconych deweloperom.

Według Cooka, Apple obecnie wypłacił deweloperom ponad 50 miliardów dolarów w okresie działania App Store, który po raz pierwszy został wprowadzony do iPhone’a w 2008 roku, rok po premierze pierwszego iPhone’a.

Przychody z App Store rosną szybko w ciągu ostatnich kilku lat, a Apple tłumaczy ten sukces stale rosnącą kategorią usług.

Podczas prezentacji wyników finansowych Apple za ostatni kwartał Cook powiedział również, że Apple odnotował najwyższy dotychczas kwartalny przychód z App Store, z tempem wzrostu 27 procent w stosunku rok do roku. Apple również ustanowił nowy rekord wśród klientów dokonujących zakupów za pośrednictwem App Store, ze średnią kwotą wydatkowaną na klienta osiągającą najwyższy dotychczas poziom. Cook spodziewa się, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy, przychody z kategorii usług Apple (składających się z App Store, iTunes Store, Apple Music, iCloud i AppleCare) dalej będą wzrastać.

W lipcu, najbardziej zauważalną premierą App Store była gra Pokémon Go, który pojawiła się w Stanach Zjednoczonych 5 lipca, a w ciągu miesiąca w kolejnych krajach na całym świecie w ciągu miesiąca.

Pokémon Go ustanowił rekord App Store z największą ilością pobrań aplikacji w ciągu pierwszego tygodnia dostępności i jest już uważana za największą grę komórkową w historii Stanów Zjednoczonych. Szacuje się, że Pokémon Go został pobrany ponad 100 milionów razy i mówi się, że przynosi 10 milionów dolarów dochodu codziennie ze sklepów iOS i Google Play.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx