czwartek, 1 czerwca

Wśród wielu doniesień, że Apple nie będzie już dodawać zasilacza do pudełka iPhone’ów począwszy od iPhone’a 12, wygląda na to, że Apple ankietuje ostatnich kupujących iPhone’a, aby zapytać co zrobili z zasilaczami, które dostarczone były z ich poprzednimi telefonami.

Ankiety Apple zazwyczaj obejmują wiele aspektów dotyczących produktów, ale brazylijski użytkownik Twittera @Gunstaxl niedawno zauważył, że ankieta którą otrzymał zawiera kilka pytań dotyczących sposobu korzystania z ładowarki, w tym jedno dotyczące losu ładowarki, która została dodana do jego poprzedniego telefonu – iPhone’a XR.

Znaleziono jeszcze jedną wzmiankę o tej ankiecie, pochodzącą od brazylijskiego użytkownika Twittera @bedabb_, więc wygląda na to, że ankieta Apple może być ograniczona do tego kraju. W tym drugim przypadku Apple zapytał o ładowarkę dostarczoną z poprzednim iPhonem 7 Plus użytkownika.

Wśród możliwych odpowiedzi na pytanie Apple dotyczące losu poprzedniej ładowarki znalazły się odpowiedzi:

  • Dałem ją członkowi rodziny lub przyjacielowi
  • Oddałem do utylizacji
  • Zgubiłem ją
  • Już nie działa lub nie działa dobrze
  • Nadal używam ją w domu
  • Nadal używam ją poza moim domem (np. praca, szkoła, inna lokalizacja)
  • Nadal ją mam, ale nie używam jej
  • Sprzedałem ją z iPhone’em

Choć w tym momencie wciąż są to tylko plotki, pomysł Apple na usunięcia zasilacza z pudełka iPhone’a z pewnością wzbudził kontrowersje. Nie mniej usunięcie adaptera pozwoliłoby zaoszczędzić pieniądze Apple, zmniejszyć ilość odpadów elektronicznych i pozwolić na większą wydajność sprzedaży. Wielu użytkowników ma już wiele ładowarek z poprzednich zakupów iPhone’a i iPada, a niektórzy mogą preferować inne rozwiązania do ładowania, takie jak ładowarki z wieloma portami lub ładowarki bezprzewodowe.

Wygląda na to, że Apple przygotowuje własny 20-watowy adapter do szybkiego ładowania, który byłby sprzedawany jako osobne akcesorium, ulepszenie w stosunku do 18-watowego adaptera, który jest obecnie dostarczany w pudełku z iPhone’em 11 Pro i iPadem Pro i sprzedawany również samodzielnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx