poniedziałek, 22 kwietnia

Według tajwańskiej firmy badawczej TrendForce wszystkie cztery modele iPhone’a 14, które zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku, będą wyposażone w 6 GB pamięci RAM.

TrendForce twierdzi, że modele iPhone’a 14 Pro zostaną uaktualnione do szybszej i bardziej energooszczędnej pamięci RAM znanej jako LPDDR5, podczas gdy standardowe modele iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Max mają pozostać przy LPDDR4X.

Jeśli raport okaże się prawdziwy, oferta iPhone’a 14 wyglądałaby następująco:

  • iPhone 14: 6GB (LPDDR4X) 
  • iPhone 14 Max: 6GB (LPDDR4X)
  • iPhone 14 Pro: 6GB (LPDDR5)
  • iPhone 14 Pro Max: 6GB (LPDDR5)

Raport pokrywa się z wcześniejszymi informacjami podanymi przez analityka Apple Ming-Chi Kuo, jak i Jeffa Pu, którzy również twierdzili, że wszystkie cztery modele iPhone’a 14 będą wyposażone w 6 GB pamięci RAM, a modele iPhone’a 14 Pro zostaną zaktualizowane do LPDDR5.

TrendForce sugeruje również, że podstawowy model iPhone’a 14 może posiadać 256 GB pamięci, w porównaniu do 128 GB w przypadku modeli iPhone 13 Pro, ale wykres mówi, że pojemność są „do ustalenia”, więc ta informacja wydaje się być mniej pewna.

iphone-14-trendforce

Jak wcześniej mówiono, dwie funkcje, które będą dostępne wyłącznie w modelach iPhone’a 14 Pro to ulepszony 48-megapikselowy obiektyw aparatu tylnego i chip A16. Oczekuje się, że standardowe modele iPhone’a 14 będą trzymać się chipa A15.

Zgodnie z powszechnie krążącymi plotkami, w tym roku nie oczekuje się iPhone’a 14 mini. Zamiast tego Apple planuje wprowadzić na rynek 6,1-calowego iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Pro oraz 6,7-calowe modele iPhone’a 14 Max i iPhone’a 14 Pro Max. Urządzenia zostaną prawdopodobnie ogłoszone na tradycyjnej wrześniowej konferencji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx