wtorek, 18 czerwca

Po tym, jak LG rozczarował większość klientów, mówiąc, że „nie ma planów” wprowadzenia obiecanego wsparcia AirPlay 2 i HomeKit do wybranych telewizorów z 2018 roku, firma odnowiła swoje zobowiązanie, że zrobi to jednak do końca roku.

Informacja ta została podana przez oficjalne konto LG UK na Twitterze, to samo konto, które w zeszłym miesiącu poinformowało swoich klientów, że AirPlay 2 i HomeKit nie pojawią się na telewizorach sprzed 2019 roku pomimo wcześniejszych zapewnień klientów, że zrobią to w tym roku.

Oryginalny tweet został od tego czasu usunięty i nie jest jasne, czy ten ostatni zwrot jest wynikiem złej komunikacji w firmie, czy też reakcją na liczne negatywne komentarze klientów, wywołane przez wcześniejsze oświadczenie. Tak czy inaczej, właściciele telewizorów LG z 2018 roku, którzy mają modele LCD z oznaczeniem „SK” lub „UK” w nazwie lub modele OLED z oznaczeniami „B8” do „Z8” w nazwie, prawdopodobnie będą zadowoleni z dzisiejszej informacji.

Obsługa AirPlay‌‌ 2 umożliwi użytkownikom powyższych modeli telewizorów strumieniowe przesyłanie filmów, muzyki, podcastów i nie tylko bezpośrednio z iPhone’a, iPada lub Maca na ich telewizor LG Smart TV, bez konieczności używania Apple TV. Dzięki obsłudze ‌‌HomeKit‌‌ będą mogli sterować zasilaniem, głośnością, źródłem i innymi parametrami swojego telewizora za pomocą Siri lub aplikacji Dom na ‌‌iPhone‌‌, ‌‌iPadzie‌‌ lub komputerze Mac.

Firma LG oficjalnie ogłosiła dziś również ogólnoświatowe wsparcie dla aplikacji Apple TV na wybranych telewizorach LG 2018 OLED i Super UHD, a także w kolejnych modelach telewizorów UHD. Ogłoszenie to nastąpiło po rozproszonych doniesieniach z zeszłego miesiąca, że aplikacja Apple TV zaczęła być wyświetlana tylko niektórym użytkownikom.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx