piątek, 19 lipca

Jak podaje agencja Reuterswłoski organ antymonopolowy wszczął dziś kolejne dochodzenie w sprawie rzekomo niewłaściwych praktyk handlowych w odniesieniu do usług przetwarzania w chmurze.

Dochodzenie poza Apple zajmie się również praktykami Google i Dropboxa. L’Autorit Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCM) nie ujawniło dalszych informacji ani nie określiło, jak długo potrwa dochodzenie, a Apple jeszcze nie skomentował tej sprawy.

„Postępowanie dotyczy rzekomych niewłaściwych praktyk handlowych i ewentualnego włączenia nieuczciwych klauzul do warunków umowy” – podał AGCM w swoim oświadczeniu.

Dochodzenie jest trzecim śledztwem prowadzonym przez AGCM w sprawie Apple. W lipcu AGCM zaczęła badać Apple i Amazon pod kątem zarzutów, że obie firmy zablokowały sprzedaż urządzeń Apple i Beats sprzedawcom, aby zdusić konkurencję. Każde dochodzenie jest oddzielne i zarządzane niezależnie od innych toczących się dochodzeń.

Poprzednie dochodzenie AGCM badało firmę pod kątem spowolnienia baterii iPhone’a, co zdaniem organu nadzoru antymonopolowego było formą planowanego postarzania. Następnie urząd zażądał od Apple grzywny w wysokości 10 mln Euro w ramach sankcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx