niedziela, 24 września

Wraz z wprowadzeniem modeli iPhone 12 i 12 Pro firma Apple wypuścił nową ładowarkę MagSafe, którą mocuje się do pierścienia magnetycznego z tyłu urządzeń, zapewniając do 15 W mocy ładowania, czyli dwukrotnie szybciej niż w przypadku ładowania bezprzewodowego opartego na Qi z mocą maksymalną 7,5 W.

Apple nie dodaje do ładowarki MagSafe zasilacza, co wymaga od użytkowników posiadania własnego zasilacza zgodnego z USB-C. Apple sprzedaje osobno nowy zasilacz o mocy 20 W i jak się okazuje, wydaje się, że jest to jedna z niewielu opcji ładowania, które w tej chwili mogą zapewnić pełne 15 W nowej ładowarce MagSafe.

YouTuber Aaron Zollo z firmy Zollotech przetestował z ładowarką MagSafe kilka zasilaczy różnych firm, w tym Apple i dokonał pomiarów rzeczywistej mocy wyjściowej przy użyciu miernika do pomiaru. W połączeniu z zasilaczem 20 W, który oferuje Apple, ładowarka MagSafe z powodzeniem osiągnęła 15 W, ale żadna inna ładowarka, którą testował, nie zapewniała takich samych możliwości.

Poprzedni zasilacz firmy Apple o mocy 18 W, który został zastąpiony wersją 20 W, był w stanie ładować iPhone’a 12 Pro korzystając z ładowarki MagSafe z mocą do 13 W, ale zasilacz 96 W i zasilacze innych firm, które zapewniają więcej niż 20 W, nie były w stanie przekraczać 10 W, gdy były używane z ładowarką MagSafe. Poniżej wyniki testów Zollo:

  • Zasilacz Apple 20 W – 15 W
  • Zasilacz Apple 18 W – 13 W
  • Zasilacz Apple do MacBooka Pro o mocy 96 W – 10 W
  • Zasilacz Anker 30 W PowerPort Atom PD 1 = 7,5 W do 10 W
  • Zasilacz Aukey 65 W – od 8 W do 9 W
  • Ładowarka Pixel 4/5 – 7,5 W do 9 W
  • Ładowarka Note 20 Ultra – od 6 W do 7 W

Aby uzyskać maksymalne prędkości ładowania za pomocą ładowarki MagSafe wymagany jest zatem zasilacz Apple o mocy 20 W, a starsze opcje zasilaczy również nie będą działać. Firmy zewnętrzne będą musiały opracować nowe ładowarki, które wykorzystują określony profil mocy, z którego korzysta Apple, aby zapewnić optymalną ilość energii, aby móc zapewnić pełne 15 W za pomocą ładowarki MagSafe.

Testy Zollo ujawniły również, że Apple stosuje agresywną kontrolę temperatury, więc gdy iPhone się nagrzewa, moc ładowania zwykle utrzymuje się poniżej 10 W. Najlepsze prędkości uzyskuje się przy ładowaniu przy użyciu zasilacza o mocy 20 W bez etui na iPhonie, aby lepiej odprowadzać ciepło.

Starsze iPhone’y, takie jak 11 Pro Max i 8 Plus, ładowały się z mocą około 5 W za pomocą ładowarki MagSafe i zasilacza Apple 20 W, co jest zgodne z wynikami testów, które widzieliśmy w zeszłym tygodniu. Nie warto zatem kupować ładowarki MagSafe do użytku z telefonem innym niż iPhone 12.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx