niedziela, 23 czerwca

Jak podaje chińska gazeta The China Times, pierwszy iMac z technologią Apple Silicon ma pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Według gazety, pierwszy niestandardowy procesor Apple do komputerów stacjonarnych o nazwie kodowej „Mt. Jade” zostanie powiązany z pierwszym samodzielnie opracowanym procesorem graficznym o nazwie „Lifuka”, z których oba będą produkowane przy użyciu 5-nanometrowego procesu TSMC.

Dzisiejsze doniesienia opierają się planach rozwoju nowych procesorów Apple A14, które niedawno zadebiutowały w serii iPhone 12 oraz w nowym iPadzie Air czwartej generacji i nawiązuje do podobnego raportu, który pojawił we wrześniu z tego samego źródła. Potwierdza również wcześniej deklarowany plan pojawienia się pierwszego komputera iMac z procesorem Apple Silicon i powtarza poprzednie twierdzenia, że pierwszym Mackiem Apple z ARM będzie MacBook z procesorem A14X o nazwie kodowej „Tonga”, który jest już w masowej produkcji a jego premiera ma nastąpić jeszcze pod koniec tego roku. Mówi się, że MacBook ożywi 12-calowy format w nowej superlekkiej konstrukcji.

Apple ogłosił na czerwcowej konferencji deweloperów WWDC, że w ciągu najbliższych dwóch lat jego komputery Mac przejdą z procesorów Intel x86 na samodzielnie zaprojektowane procesory „Apple Silicon” oparte na ARM. Bloomberg powiedział, że Apple opracowuje obecnie co najmniej trzy procesory Mac oparte na 5-nanometrowym chipie A14.

Apple zapowiedział, że pod koniec roku zadebiutuje pierwszym komputerem Mac z systemem ARM, a jego prezentacja ma się odbyć już 17 listopada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx