piątek, 24 maja

Według analityka Ming-Chi Kuo, Apple planuje wypuścić pierwszego MacBooka z wyświetlaczem OLED najwcześniej pod koniec 2024 roku. W serii dzisiejszych tweetów Kuo powiedział, że technologia OLED pozwoli na cieńsze i lżejsze konstrukcje MacBooka.

Wszystkie obecne MacBooki mają panele LCD, a najnowszy 14-calowy i 16-calowy MacBook Pro jest wyposażony w podświetlenie mini-LED i ProMotion. W przeciwieństwie do LCD z mini-LEDami, wyświetlacze OLED mają samoemitujące piksele i nie wymagają podświetlenia, co zapewniłoby MacBookom jeszcze lepszy współczynnik kontrastu i pozwoliłoby na dłuższą żywotność baterii.

Kuo nie określił, czy MacBook OLED będzie modelem Pro czy Air. Jednak w zeszłym miesiącu analityk branży wyświetlaczy, Ross Young, powiedział, że Apple planuje wprowadzić nowego, 13-calowego MacBooka Air z wyświetlaczem OLED w 2024 roku. Oczekuje również, że Apple wypuści nowe 11,1-calowe i 13-calowe modele iPada Pro z wyświetlaczami OLED w przyszłym roku.

Chociaż wszystko wskazuje, że komputery Mac i iPady przejdą na wyświetlacze OLED w ciągu najbliższych kilku lat, Apple Watch może zacząć odchodzić od tej technologii. Mark Gurman z Bloomberga poinformował dziś, że nowy Apple Watch Ultra z wyświetlaczem microLED może zostać wydany do końca 2024 roku. Technologia MicroLED oferowałaby jeszcze wyższą jasność i lepszy współczynnik kontrastu w porównaniu z istniejącymi modelami Apple Watch z wyświetlaczami OLED.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx